Grupa Elemental Holding sfinalizowała akwizycję PGM Group

PZL Sędziszów
2.10.2015

Przejmowana spółka jest wiodącym podmiotem w branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych w Polsce. Tym samym Elemental Holding rozszerza skalę prowadzonej działalności w segmencie przetwarzania katalizatorów.

Collect Point – spółka z Grupy Elemental Holding, nabyła 51% akcji w PGM Group. Włączenie do Grupy Elemental Holding spółki PGM Group jest elementem budowania kompetencji w zaawansowanych technologicznie segmentach rynku oraz strategii prowadzącej do uzyskania pozycji lidera w regionie – zarówno w segmencie układów drukowanych, jak i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

PGM Group jest wiodącym podmiotem w branży recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych w Polsce. Spółka w 2014 roku przetworzyła ok. 250 ton surowca.

W 2015 roku Elemental Holding poinformował o przejęciu dwóch spółek, umacniając tym samym kompetencje w obszarze recyklingu i poszerzając zakres działania w Europie i na świecie:

  • Słoweńskiej firmy Gorenje Surovina i niektórych spółek od niej zależnych (lipiec 2015). Była to jak dotychczas największa w historii transakcja zakupu słoweńskiej spółki przez polski kapitał. Surovina prowadzi działalność na obszarze Słowenii, Chorwacji, Serbii i Bośni i jest jednym z wiodących podmiotów na tych rynkach.
  • Tureckiej spółki Evciler Kimya Madencilik ve Degerli Metaller Sanayi Ticaret Ltd. Sti., działającej w sektorze metali szlachetnych nie tylko w Turcji, ale także w Europie, szczególnie w Niemczech, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i krajach sąsiadujących (marzec 2015).

Źródło: Elemental Holding

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę