Goodyear z nową stroną internetową

goodyear
17.8.2016
Reklama
Reklama

W witrynie www.goodyear.pl użytkownicy znajdą odpowiednią dla siebie oponę marki, oceny i testy czasopism motoryzacyjnych, informacje o wyposażeniu na pierwszy montaż, zalecane ceny detaliczne, a także dane o najbliższym punkcie dystrybucji. Dodatkowo, odświeżona strona Goodyeara jest kompatybilna z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi instalowanymi na smartfonach i tabletach.

- Wyniki badań pokazują, że Internet staje się coraz ważniejszym źródłem informacji dla klientów decydujących się na zakup opon. Blisko 63% konsumentów z Europy szuka w sieci danych o ogumieniu przed jego zakupem. Natomiast 93% z nich jako główne źródło informacji wybiera wyszukiwarki i strony internetowe konkretnego producenta opon. Badania wykazały ponadto, że użytkownicy poszukują w Internecie również sugerowanych cen detalicznych danego produktu – wyjaśnia Nieves Fuentes, dyrektor ds. marketingu cyfrowego Goodyear w regionie EMEA.

Reklama

Nowa strategia cyfrowa firmy jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby i zachowania klientów. Poza wieloma udogodnieniami w korzystaniu z witryny, Goodyear ułatwił dostęp do swoich kanałów w mediach społecznościowych oraz pomógł zwiększyć ruch na stronach dystrybutorów opon, co sprzyja w bezpośrednim kontakcie z klientem.

- Szczególną uwagę warto zwrócić na wyszukiwarkę opon, która dostarcza najistotniejszych informacji o danym produkcie oraz pozwala konsumentom łatwiej zrozumieć, jakie ogumienie będzie najbardziej odpowiadało ich stylowi jazdy – komentuje Nieves Fuentes.

Reklama

W 2015 roku Goodyear prowadził w regionie EMEA pilotażowe programy testujące proces wdrożenia nowej strony internetowej. Jeden z nich – skierowany do partnerów biznesowych – wykazał wzrost o 380% w ruchu na stronie dystrybutorów pochodzący z przekierowań ze witryny Goodyeara. Jednocześnie program2 ukierunkowany na klienta indywidualnego pokazał, że nowa wyszukiwarka opon cieszyła się powodzeniem o 20 razy większym w stosunku do jej wcześniejszej wersji. Dodatkowo, zastosowanie narzędzia służącego do lokalizowania miejsc dystrybucji wzrosło na nowej witrynie aż sześciokrotnie w stosunku do jej starszego wydania.

Źródło: www.goodyear.pl

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama