Goodyear dostarczy gamę opon na wyposażenie Volkswagena ID. Buzz

Goodyear dostarczy gamę opon na wyposażenie ID. Buzz Goodyear

Bardzo oczekiwany model Volkswagen ID. Buzz i jego wersja transportowa ID. Buzz Cargo zostaną fabrycznie wyposażone w opony Goodyear w wariancie letnim, zimowym i całorocznym. Dostępne dla ID. Buzz modele to: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, UltraGrip Performance+ i Vector 4Seasons Gen-3.

ID. Buzz przypomina klasyczny kształt i stylistykę kultowego modelu „Bulli”, ale w nowoczesnym wydaniu. Nowy pojazd będzie dostępny wyłącznie z elektrycznym układem napędowym o zasięgu 400 km z akumulatora o pojemności 77 kWh. W osiągnięciu tych wyników pomoże gama opon Goodyeara, które zaprojektowano tak, aby zminimalizować opory toczenia bez utraty osiągów.

Oponę Eagle F1 Asymmetric 5 wybrano ze względu na jej zachowanie w suchych i mokrych warunkach pogodowych oraz wysoki komfort jazdy. Jej skuteczność i wydajność na mokrej nawierzchni potwierdzają wyniki wielu testów. Eagle F1 Asymmetric 5 będzie dostępna na obręcze w rozmiarze 18 cali.

Z kolei Goodyear UltraGrip Performance+ zapewni pojazdowi optymalne osiągi na śniegu i lodzie, co potwierdza symbol 3PMSF na ścianie bocznej, przy zachowaniu wysokiego poziomu przyczepności na suchej nawierzchni. Jej inne zalety to krótka droga hamowania na śniegu, optymalne zużycie bieżnika i odporność na aquaplaning. Opona będzie dostępna na obręcze w rozmiarach 18- i 20-calowych.

Kierowcy, którzy poszukują optymalnych osiągów w każdych warunkach pogodowych przez cały rok, będą mieć do dyspozycji oponę Goodyear Vector 4Seasons Gen-3. Będzie ona dostępna w rozmiarze 235/60R18 na przód i 255/55R18 na tył – wszystkie z symbolem alpejskim 3PMSF.

Trzy zaproponowane przez nas modele spełniają wszystkie wymagania pojazdu ID. Buzz. Elektryfikacja jest kluczowym elementem strategii Goodyeara, mamy szeroki wybór opon o obniżonych oporach toczenia dostosowanych do wymagań i osiągów samochodów elektrycznych.

Mówi Hans Vrijsen, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon osobowych na wyposażenie fabryczne w regionie EMEA.

Źródło: Goodyear

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę