FUCHS został właścicielem Statoil Lubricants

4.1.2016

Właśnie rozpoczął się kolejny etap integracji spółek.

Na początku sierpnia zeszłego roku spółka FUCHS PETROLUB SE nabyła wszystkie akcje spółki Statoil Fuel & Retail Lubricants Szwecja AB (SFR Lubricants). Dzięki tej transakcji Grupa FUCHS PETROLUB umocniła obecność w Skandynawii, rozszerzyła swoją pozycję rynkową w Polsce i Rosji i będzie obecna w Krajach Bałtyckich. Spółka SFR Lubricants została włączona do Grupy FUCHS.

Reklama

Z kolei miesiąc później rozpoczął się proces integracji obu spółek, również w Polsce. Obecnie Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. oraz Statoil Fuel & Retail Lubricants Poland Sp. z o.o. funkcjonują jako odrębne firmy w ramach tej samej Grupy. Wszystkie umowy zawarte przez Statoil z klientami pozostają aktualne, a klienci w dalszym ciągu obsługiwani są przez tę firmę. W 2016 roku, w procesie fuzji dojdzie do połączenia obu spółek, a Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. przejmie na siebie wszystkie zobowiązania Statoil Fuel & Retail Lubricants.

Proces pełnej integracji zakończy się w październiku 2018 roku

Reklama

FUCHS PETROLUB jest globalną Grupą z siedzibą w Niemczech, która rozwija, produkuje i sprzedaje około 10.000 środków smarnych i pokrewnych produktów specjalistycznych na całym świecie. Grupa zajmuje pierwsze miejsce wśród niezależnych światowych dostawców środków smarnych. Zatrudnia ponad 4000 pracowników w 52 spółkach działających na całym świecie.

Statoil Fuel & Retail Lubricants została w ubiegłym roku wyodrębniona z działalności głównej Statoil Fuel & Retail i przekształcona w niezależną spółkę. Firma zatrudnia 470 osób i prowadzi produkcję w Nynäshamn w pobliżu Sztokholmu. W roku obrotowym 2014/2015, spółka SFR osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości około 140 mln EUR w Skandynawii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Statoil/FUCHS

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę