Firmy ZF i Goodyear łączą siły, aby wspólnie oferować ulepszone rozwiązania w zakresie zarządzania oponami i flotą pojazdów użytkowych na terenie całej Europy

Firmy ZF i Goodyear łączą siły ZF
8.6.2021

Dzisiaj koncern ZF ogłosił zawarcie długoterminowej umowy z firmą Goodyear, łącząc swoje zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą (FMS – Fleet Management Solution) marki Transics z asortymentem wysokowydajnych opon i rozwiązaniami mobilnymi firmy Goodyear.

 

  • ZF i Goodyear rozpoczynają współpracę, która ma dostarczyć zintegrowane rozwiązanie do zarządzania flotą i oponami wspierające mieszane i wielomarkowe floty towarowe oraz producentów naczep.
  • Taki system ma umożliwić europejskim flotom i producentom naczep zachowanie zgodności z ogólnymi przepisami UE dotyczącymi bezpieczeństwa, które mają zostać wprowadzone w 2022 r.
  •  Wspierając bardziej ekologiczną mobilność i optymalizację flot, zaawansowane rozwiązania w zakresie łączności cyfrowej partnerów pomogą flotom poprawić ogólne wykorzystanie pojazdów, a także zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2.

Początkowo ZF i Goodyear będą oferować europejskim flotom pojazdów użytkowych zintegrowany pakiet aplikacji do zarządzania flotą i oponami, obsługujący floty mieszane i wielomarkowe. Poprzez kompatybilne i elastyczne rozwiązanie, oparte na jednej skrzynce telematycznej, TX-TRAILERPULSETM, floty mogą uzyskać dostęp do usług i wsparcia obu firm, w tym do danych dotyczących opon Goodyear i pełnego dostępu do rozwiązań ZF Transics FMS, TX-TRAILERFITTM oraz TX-CONNECTTM.

– Współpraca ZF z Goodyear bazuje na fachowej wiedzy i rozległych możliwościach dwóch liderów  branż, którzy podejmują wspólne działania, by móc oferować europejskim flotom i producentom naczep korzyści płynące z kompleksowego rozwiązania do zarządzania flotą – powiedział Peter Bal, Lider Biznesu Cyfrowej Obsługi Klienta EMEA z Działu systemów kontroli pojazdów użytkowych firmy ZF. – Nasze zdolności do dostarczania zintegrowanych rozwiązań przy zmniejszonych nakładach inwestycyjnych w sprzęt oznaczają, że europejskie floty handlowe mogą skorzystać na uproszczonych operacjach, dążąc do uzyskania dalszego zwiększenia wydajności, polepszenia bezpieczeństwa i poprawy ochrony ładunku. Ten system pomoże również dostosować pojazdy do nadchodzących przepisów  UE GSR5, które stawiają wymóg, aby ciężkie pojazdy użytkowe (HCV – Heavy Commercial Vehicles), stopniowo od lipca 2022 r., były wyposażane w system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS – Tire Pressure Monitoring System).

– Razem z ZF dokonamy znaczącej zmiany ukierunkowanej na stałą poprawę wyników w transporcie, logistyce, a także w przypadku operatorów flot i producentów – dodał Grégory Boucharlat, Wiceprezes ds. Opon Użytkowych w Europie w Goodyear. – Umożliwiając tak duże zróżnicowanie dzięki interoperacyjnym, proaktywnym rozwiązaniom do zarządzania oponami i pojazdami oraz inteligentnym usługom, zapewniamy naszym klientom w całej Europie ciągłość najbardziej aktualnego, przyszłościowego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb wsparcia.

Aby dostarczyć zintegrowane rozwiązanie do zarządzania flotą i oponami, ZF i Goodyear będą w czasie rzeczywistym wykorzystywać dane generowane przez  naczepy wszelkich producentów układów hamulcowych (T-EBS – Trailer Braking Systems) i czujniki opon. Pozwoli to operatorom flot i kierowcom uzyskać szeroki zakres przydatnych informacji i inteligentnych funkcji. Mają one na celu optymalizację wykorzystania czasu postoju, a jednocześnie unikanie wypadków drogowych i ograniczenie nieplanowanych przestojów. Niniejsza współpraca zapewni flotom połączone korzyści płynące zarówno z usług zarządzania flotą, jak i z portfolio marki Goodyear oferującej wysokowydajne opony do pojazdów użytkowych, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu na bardziej otwarte i płynnie zintegrowane rozwiązania do zarządzania flotą (FMS).

Dzięki dostarczeniu zaawansowanych informacji na temat stanu technicznego opon i naczep, a także zapewnieniu ulepszonego monitorowania bezpieczeństwa kierowców, współpraca między ZF a Goodyear pomoże również znacznie zmniejszyć liczbę incydentów drogowych na terenie Unii Europejskiej, szacowanych na około 200 tys. przypadków rocznie.

Wspieranie bardziej ekologicznej mobilności umożliwi optymalizację użytkowania pojazdów i niższe emisje. Partnerzy szacują, że współpraca może doprowadzić do redukcji emisji nawet o 2 tony CO2 na przyczepę.

Klienci mogą swobodnie wybrać dowolną firmę jako swojego dostawcę, przy czym modułowa i rozszerzalna oferta całkowitej mobilności wymaga jedynie zakupu niezbędnych funkcji. Jeśli w późniejszym czasie zajdzie potrzeba uruchomienia dodatkowych usług, można dokonać aktualizacji. Poprzez uproszczone wdrażanie systemów zarządzania operacyjnego dla flot można zapewnić bogaty, zintegrowany zestaw danych bez złożoności obsługi systemów pochodzących od wielu różnych dostawców, a także znacznie skrócić czas instalacji. Wspierając ten kompleksowy zakres usług, ZF i Goodyear zobowiązują się udzielać silnego ogólnoeuropejskiego wsparcia dla flot.

Źródło: ZF

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę