Filtr FreciousPlus marki MANN-FILTER zapewnia czyste powietrze w kabinie pojazdu

MANN+HUMMEL
23.2.2021
Reklama
Reklama

Coraz więcej ludzi na całym świecie cierpi z powodu zanieczyszczenia powietrza. Może ono stanowić zagrożenie dla zdrowia nie tylko na zewnątrz w miejscach o dużym natężeniu ruchu, ale także w pomieszczeniach. Według badań przeprowadzonych przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) zanieczyszczenie powietrza może być tam większe nawet od dwóch do pięciu razy niż na zewnątrz. W kabinach pojazdów sytuacja jest porównywalna.

– Ludzie spędzają większość czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Nie ma przy tym znaczenia, czy przebywają oni w domu, szkole, pracy, czy w pojazdach. Drobny pył, bakterie, szkodliwe gazy, pyłki i alergeny występują w budynkach tak samo jak w pojazdach. Różnią się jedynie rodzajem oraz tym, czy przedostają się z zewnątrz, czy są obecne we wnętrzu lub też tam powstają – wyjaśnił Martin Klein, wiceprezes ds. inżynierii wkładów filtracyjnych w firmie MANN+HUMMEL.

W pojeździe filtry kabinowe powodują, że kierowca i pasażerowie wdychają jak najmniej zanieczyszczeń. Przykładem jest filtr FreciousPlus marki MANN-FILTER, który niezawodnie odfiltrowuje drobny pył i szkodliwe gazy z powietrza w pojeździe.

Dotychczas zanieczyszczone powietrze jest oczyszczane za pomocą stacjonarnych kolumn filtracyjnych firmy MANN+HUMMEL tylko w kilku punktach komunikacyjnych na świecie. We wszystkich innych miejscach zanieczyszczone powietrze nie jest filtrowane. Dwutlenek azotu i drobny pył, powstające w dużych stężeniach w następstwie ruchu drogowego, przedostają się do wnętrza pojazdu wraz z powietrzem pobieranym z zewnątrz przez system wentylacji, zagrażając zdrowiu kierowcy i pasażerów. Dlatego firma MANN+HUMMEL od wielu dziesięcioleci oferuje filtry kabinowe o wysokim poziomie separacji, zapewniające czyste powietrze w pojazdach. Na rynku części zamiennych są one oferowane w jakości oryginalnego wyposażenia pod marką MANN-FILTER i stosowane w pojazdach z dowolnym napędem.

Reklama

Najwyższa jakość filtra dzięki biofunkcjonalnej powłoce

Jednym z filtrów kabinowych o wysokiej skuteczności jest innowacyjny filtr FreciousPlus marki MANN-FILTER. Jego biofunkcjonalna powłoka wiąże alergeny, odfiltrowuje wirusy i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i pleśni w kabinie pojazdu. Ponadto prawie całkowicie oddziela również drobny pył z cząstkami o średnicy aerodynamicznej 2,5 mikrometra (PM 2,5). Cząstki te mogą przenikać głęboko do płuc, ponieważ ich średnica jest 30 do 40 razy mniejsza od średnicy ludzkiego włosa. Najmniejsze z nich dostają się przez pęcherzyki płucne nawet do krwiobiegu i mogą wywoływać choroby dróg oddechowych oraz nowotwory.

Aby zapewnić prawidłową pracę filtra kabinowego, należy wymieniać go raz do roku lub co 15 tys. kilometrów. „Zalecamy specjalistom w serwisie, aby regularnie przekazywali właścicielom pojazdów informacje na temat znaczenia i korzyści płynących ze stosowania filtra kabinowego. Większość kierowców niestety nie zdaje sobie z tego sprawy” – powiedział Martin Klein.

MANN-FILTER oferuje ponad 100 typów filtrów kabinowych FreciousPlus o jakości oryginalnego wyposażenia i w związku z tym pokrywa prawie 70 proc. zapotrzebowania europejskich parków samochodów osobowych i dostawczych. Dodatkowe informacje o filtrze FreciousPlus i jego funkcjach oraz o filtrze kabinowym do określonego pojazdu hurtownie i serwisy samochodowe mogą znaleźć pod adresem www.frecious-plus.com.

Reklama

Dziesiątki lat doświadczenia w filtracji

Firma MANN+HUMMEL specjalizuje się w oczyszczaniu powietrza. Od kilkudziesięciu lat firma jest znana z produkcji filtrów o wysokim poziomie separacji, które są stosowane w pojazdach lub budynkach. Firma specjalizująca się w zakresie technik filtracji wykorzystała swoją sprawdzoną wiedzę techniczną dotyczącą filtrów kabinowych marki MANN-FILTER także w innych produktach. W celu poprawienia jakości powietrza na drogach o dużym natężeniu ruchu firma MANN+HUMMEL opracowała stacjonarne kolumny filtracyjne, które obniżają poziom zanieczyszczeń i przyczyniają się do ochrony zdrowia ludzi. Wyposażone w innowacyjny, zespolony materiał filtracyjny opatentowane kolumny filtracyjne wychwytują z powietrza nie tylko drobny pył, ale również dwutlenek azotu. 

Źródło: Informacja prasowa MANN+HUMMEL

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama