Federal Mogul będzie mieć większy teren do inwestowania

11.2.2016

Firma dostanie dodatkowe 20 hektarów w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Decyzja radnych z Gorzyc sprawi, że Federal Mogul będzie mogło się dalej rozwijać.

Gorzyce zdecydowały włączyć do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kolejne hekatery z myślą o Federal Mogul. To obecnie największy pracodawca w regionie. Do tej pory firma działała na terenie, w którym tylko 10 hektarów należy do SSE, ale grunty, jak trawniki i drogi nie wchodziły w strefę.

- Objęcie tych terenów strefą poprawi ich funkcjonalność. Projektując dziś nowe wydziały, które będą budowane w przyszłości i nowy układ komunikacyjny, Federal Mogul nie będzie ograniczony sztywnymi ramami działki. To będą nowe hale i ośrodek badawczy. To będzie wielka sprawa. Na terenie Federala robi się ciasno, dlatego rozszerzenie strefy ułatwi planowanie nowych rozwiązań komunikacyjnych. Istotne jest to, że cały teren objęty strefą znajduje się w obrębie ogrodzenia zakładu. To rozwiązanie daje nam stabilizację na kolejne lata - tłumaczy decyzję wójt gminy Leszek Surdy.

Teraz Federal Mogul będzie mogło zatrudnić kolejnych pracowników - nie ukrywa tego dyrektor zakładu Dariusz Kowalski. - Będziemy jedynym producentem tłoków stalowych do silników Diesla w Polsce, i drugim zakładem w Europie. Ta inwestycja pozwoli nam zapewnić wysokie tempo wzrostu i rentowność zakładu na najbliższe dziesięć lat. To także zapewnienie i wzrost zatrudnienia w najbliższych latach - tłumaczy Kowalski.

Źródło: Nowiny24.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę