Fast Puller – wieża ciągnąca do napraw panelowych ze stopą przyssawkową

Fast Puller – wieża ciągnąca do napraw panelowych NTS – Narzędzia i Technika Serwisowa

Firma NTS rozszerzyła swoją ofertę o nowe rozwiązanie przeznaczone do napraw panelowych. 

Fast Puller to łańcuchowy system naciągowy do napraw blacharskich, który – dzięki pneumatycznemu układowi podciśnieniowemu – zakotwiczy się na podłożu bez konieczności mocowania dodatkowymi uchwytami.

Wystarczy równa posadzka i dostęp do sprężonego powietrza. Pod podstawą nośną znajduje się specjalna guma uszczelniająca, która przylega do większości podłoży jakie występują w warsztatach blacharskich.

Podciśnienie wytworzone przez sprężone powietrze generuje przyczepność do 2500 kg przy ciśnieniu od 4 barów. Absolutna stabilność podstawy sprawia, że jest to wysoce efektywne narzędzie w nawet bardzo małych przestrzeniach roboczych.

Wieża wyposażona jest w kółka ułatwiające przesuwanie urządzenia wewnątrz warsztatu. Możliwość dobrania 3 różnych wysokości wieży daje szerokie możliwości przystosowania urządzenia do własnych potrzeb (samochody osobowe, SUV, dostawcze).

Urządzenie jest standardowo wyposażone w łańcuchowy system ciągnący z kluczem zapadkowym (grzechotka), który umożliwia ciągnięcie z siłą do 250 daN. Tak wysoka siła pozwala na łatwe naprawy elementów jak progi czy też słupki.

Wieżę można dodatkowo wyposażyć w akumulatorowy zestaw Electro Power zwiększający siłę ciągnącą do 4T oraz dodatkową stopę-przyssawkę kontrującą.

Dla kogo jest Fast Puller?

To idealne rozwiązanie do napraw punktowych dla blacharzy, którzy muszą przeprowadzić szybką i skuteczną interwencję przy naprawach panelowych takich jak:

  • progi,
  • słupki,
  • nadkola,
  • błotniki.

Krótko rzecz ujmując: dla wszystkich tych, którzy chcą zredukować czas pracy, a tym samym przyspieszyć cały proces naprawy pojazdu.

Źródło: NTS – Narzędzia i Technika Serwisowa

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę