ELIT Polska uruchamia LKQ ACADEMY – ekspercką platformę szkoleniową dla warsztatów samochodowych

ELIT Polska uruchamia LKQ ACADEMY ELIT Polska
13.4.2021

Firma ELIT Polska, będąca częścią grupy LKQ Europe, wystartowała z projektem platformy szkoleniowej dla mechaników samochodowych pod nazwą LKQ ACADEMY.

Właściciel warsztatu samochodowego oraz mechanicy muszą posiadać szeroką wiedzę techniczną. Aby być lepszym od konkurencji i nadążać za zmianami w motoryzacji, powinni być zawsze na bieżąco – nie tylko w kontekście elektromobilności, ale także zmian zachodzących wśród tradycyjnych rozwiązań silnikowych.

Jako wiodący europejski dostawca usług szkoleniowych dla rynku motoryzacyjnego, LKQ ACADEMY jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym:

  • nowoczesne kursy online i offline z zakresu najnowszych technologii;
  • zwiększony poziom wiedzy pracowników warsztatu;
  • rozwój firmy a tym samym konkurencyjność na rynku.

Dużym atutem jest zdalny charakter realizacji większości kursów, co ma duże znaczenie w kontekście trwającej pandemii koronawirusa. Szkolenia dotyczą takich tematów, jak: obsługa i serwis klimatyzacji (F-gazy), diagnostyka silników Diesla i benzynowych, diagnostyka czujników, układ hamulcowy i jezdny, automatyczne skrzynie biegów, samochody elektryczne, hybrydowe oraz wiele innych, w zależności od potrzeb uczestnika. Każdy kursant może na bieżąco monitorować swoje postępy w wypełnianiu poszczególnych szkoleń. Kursy podzielone są tematycznie oraz pod względem stopnia trudności.

– Sprawdzona wiedza techniczna jest kluczowym czynnikiem w zakresie uzyskania przewagi konkurencyjnej. Naszym celem jest zapewnienie klientom profesjonalnych usług szkoleniowych na terenie całej Europy poprzez dostęp do najnowszych, branżowych informacji. Korzystanie z serwisu wraz z testami wstępnymi jest bezpłatne a e-learningi są w niezwykle przystępnych cenach. Aby skorzystać z materiałów dostępnych na stronie LKQ ACADEMY (https://lkqacademy.pl) należy zalogować się przy pomocy numeru klienta ELIT Polska lub w przypadku nowych kontrahentów – zarejestrować swoją firmę w platformie. Ukończenie kursów zakończone jest imiennym certyfikatem potwierdzającym nabyte umiejętności. Liczymy na to, że wraz z właścicielami warsztatów i ich pracownikami, zbudujemy wspólnie kompetencje przyszłości – wyjaśnia Anna Cebeńko, Marketing Manager w ELIT Polska.

– Park samochodów zmienia się bardzo dynamicznie, nowoczesne technologie spalinowe i samochody elektryczne w najbliższym czasie staną się codziennością w warsztatach. Z tego względu nieodzowne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji serwisantów. LKQ ACADEMY to nie tylko możliwość rezerwacji szkolenia w kalendarzu szkoleń czy uczestniczenia w kursach online. Platforma jest ogniwem łączącym najlepszych dostawców szkoleń technicznych, o tematyce niezbędnej do funkcjonowania nowoczesnego warsztatu naprawy samochodów. W tym kontekście kluczowa dla właścicieli serwisów jest możliwość weryfikowania wiedzy i umiejętności swoich pracowników. LKQ ACADEMY to unikatowe, kompleksowe narzędzie do zarządzania wiedzą w warsztacie – mówi Tomasz Góra, Manager ds. sieci serwisowych i szkoleń ELIT Polska.

Przejdź do dedykowanej platformy: https://lkqacademy.pl

Źródło: ELIT Polska

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę