ELIT Polska rzuca więcej światła na żarówki samochodowe firmy OSRAM

ELIT Polska rzuca światło na żarówki samochodowe firmy OSRAM ELIT Polska

Światła w motoryzacji są od początku jej istnienia. Droga od lampy naftowej do zaawansowanej technologii LED była bardzo długa. Dzięki temu kierowcy mogą mieć w swoich autach najnowocześniejszą technologię zamkniętą w niewielkich żarówkach firmy OSRAM.

Każdy kierowca chociaż raz w swoim życiu spotkał się z przepaloną żarówką. Współczesne samochody są tak zaawansowanymi konstrukcjami, że wymiana kompletu żarówek na nowe na parkingu podczas podróży jest karkołomnym zadaniem. Dlatego wiele osób decyduje się odwiedzić warsztat samochodowy, aby zmienić przepaloną żarówkę na nową i jednocześnie ponownie ustawić wiązkę światła. Na jakie modele firmy OSRAM warto zwrócić uwagę?

OSRAM Ultra Life – propozycja długowieczności

Najsłabszym elementem każdej żarówki jest to, że prędzej lub później się ona przepala. Niektóre marki żarówek są wrażliwe na ciągłe włączanie i wyłączanie, które podczas codziennego użytkowania samochodu jest nieuniknione. Systematyczny zakup następnych egzemplarzy żarówek, które po kilku miesiącach ponownie nadają się do wymiany, może przypominać walkę z wiatrakami.

OSRAM_Ultra_life_zarowki ELIT Polska

Dlatego OSRAM przygotował linię żarówek o nazwie Ultra Life. Charakteryzuje się ona, aż czterokrotnie dłuższą trwałością w porównaniu ze standardowymi produktami. Ta linia kierowana jest między innymi do kierowców samochodów, w których wymiana żarówki jest skomplikowana, a także do tych, którzy jeżdżą przede wszystkim w dzień lub po dobrze oświetlonych drogach. Ponadto, dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, produkty z linii Ultra Life idealnie sprawdzą się w nowoczesnych reflektorach. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest fakt objęcia ich aż 4-letnią gwarancją producenta.

OSRAM Cool Blue Intense – efektywne i efektowne oświetlenie

Jeśli klienci oczekują połączenia efektownego wyglądu świateł, które nawiązują swoją charakterystyką do oświetlenia w technologii LED i jednocześnie chcą mieć dużą efektywność, rzucanej na drogę wiązki światła, warto zainteresować się linią produktów OSRAM Cool Blue Intense.

Aktualnie maksymalna temperatura barwowa dla halogenów to aż 5000 K i 6200 K dla świateł ksenonowych. W ten sposób żarówki Cool Blue Intense generują światło zbliżone do oświetlenia w technologii LED przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich wymagań homologacyjnych.

OSRAM_cool_blue ELIT Polska

Bardzo ważna jest również jasność generowanego światła. Jeśli zdecydujemy się na produkt OSRAM Cool Blue Intense otrzymujemy do 100% jaśniejsze oświetlenie dla żarówek (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112) i do 150% jaśniejsze dla ksenonów (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98).

Żarówki Night Breaker 200 – dla kierowców, którzy chcą widzieć jeszcze dalej

Jesienią dni są coraz krótsze, dlatego dobra widoczność po zmroku jest podstawą bezpieczeństwa. Dlatego firma OSRAM oferuje żarówki Night Breaker 200, które zapewniają do 150 m dłuższą wiązkę światła w porównaniu do standardowych żarówek. Produkty charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37, ich temperatura barwowa wynosi 4050 K i 3700 K (odpowiednio dla H4 i H7).

Współczesne żarówki samochodowe korzystają z najnowszej technologii. Znajomość cech poszczególnej linii produktów pozwala optymalnie dopasować żarówkę do potrzeb klientów. W ELIT Polska dysponujemy najlepszymi produktami marki OSRAM w korzystnych cenach.

Mówi Sławomir Koźlik, Product Manager z ELIT Polska.

Źródło: ELIT Polska

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę