DRiV MOTORPARTS wprowadza kody QR

DRiV – Tenneco
26.11.2021

DRiV Motorparts, oddział Tenneco, producent wiodących w branży gamy części zamiennych oferuje warsztatom pomoc cyfrową dzięki wprowadzeniu niepowtarzalnych kodów QR na opakowaniach swoich produktów.

Proste zeskanowanie etykiety nowego opakowania pozwala sprawdzić autentyczność produktu, jego dane techniczne, prawidłową procedurę montażu i umożliwia mechanikom bezpłatnie doskonalić swoje umiejętności.

Dodanie kodów QR do opakowań komponentów najbardziej uznanych w branży marek umożliwi mechanikom natychmiastowy dostęp do wielu pomocnych informacji podczas montażu części. Zawartość została odpowiednio opracowana, aby montaż był jak najbardziej efektywny i prosty, a osoby pracujące przy pojazdach były na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technicznymi w szybko rozwijającym się przemyśle motoryzacyjnym.

Kody QR na opakowaniach DRiV Tenneco, Ferodo

Po zeskanowaniu kodu QR za pomocą smartfona mechanik zostaje przekierowany do głównego menu, gdzie może łatwo przejść do dostosowanych podrozdziałów, obejmujących dane techniczne produktu, porady dotyczące montażu i warunki gwarancji, a także sposób bezpośredniego kontaktu z centrum pomocy technicznej producenta.

Aby dotrzeć do jak największej liczby użytkowników, menu i funkcje mogą być wyświetlane w ośmiu językach – angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, niderlandzkim, polskim i rosyjskim – a kolejne funkcje i języki mają zostać dodane w przyszłości.

Co ważne, zeskanowanie kodu QR pozwala potwierdzić, że dana część jest oryginalnym produktem DRiV, dając instalatorom pewność, że montują oni w pojeździe klienta bezpieczne części o wysokiej jakości. Jeśli kod QR ujawni, że dana część nie jest oryginalna, użytkownicy zostaną przekierowani do strony, na której będą mogli zgłosić problem bezpośrednio do centrum pomocy technicznej DRiV.  

Dodatkową korzyścią dla mechaników i pasjonatów samochodowych jest możliwość bezpłatnego doskonalenia swoich umiejętności. Menu oferuje link do systemu Garage Gurus Learning Management System, który po utworzeniu darmowego konta zapewnia wiele kursów technicznych, webinarów i materiałów, które są dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Początkowo kody QR będą umieszczane na klockach i tarczach (samochody osobowe) firmy Ferodo, klockach i tarczach (samochody osobowe) firmy Jurid oraz markach Engine Expertise (Glyco, Nural, Goetze i AE). Oznakowania dla amortyzatorów Monroe, części MOOG oraz innych marek DRiV zostaną dodane w następnych miesiącach.

Massimiliano Milani, Executive Director Marketing, Sales and Commercial Operations, DRiV EMEA Motorparts, mówi: – Opracowanie kodów QR i dodanie ich do opakowań tysięcy części to znacząca inwestycja, ale jest to kluczowa część naszej strategii, aby zapewnić naszym klientom i warsztatom, którzy codziennie korzystają z naszych produktów, jak najlepsze doświadczenie z markami i produktami DRiV Motorparts. Ze wszystkimi pojawiającymi się technologiami i nieustanny rozwojem przemysłu motoryzacyjnego praca w tym sektorze nigdy nie była bardziej ekscytująca, ale jednocześnie rozumiemy, że życie mechanika samochodowego staje się coraz trudniejsze. Dodając kody QR do opakowań produktów, dostarczamy mechanikom kompleksowych, bezcennych informacji w czasie, kiedy najbardziej ich potrzebują, a dodatkowo dajemy im szansę na doskonalenie swoich umiejętności.

Milani kontynuuje: – Dzięki wszystkim korzyściom, jakie daje zeskanowanie kodu QR – co zajmuje zaledwie kilka sekund – należy uznać je za tak samo ważne, jak posiadanie odpowiednich narzędzi do wykonywania pracy. Dodanie kodów QR do naszych produktów potwierdza, jak bardzo staramy się dostarczać najlepsze części z najlepszą obsługą.

Źródło: DRiV – Tenneco

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę