Dobry początek drugiego kwartału Stellantis Pro One w Polsce

Dobry początek drugiego kwartału Stellantis Pro One w Polsce Stellantis

Gama modelowa Stellantis Pro One – jednostki biznesowej odpowiedzialnej za samochody dostawcze – bardzo dobrze rozpoczęła drugi kwartał br. pod względem sprzedaży samochodów dostawczych na polskim rynku, odnotowując wzrosty w kwietniu, w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku.

Łączna sprzedaż gamy Stellantis Pro One w kwietniu br. była na poziomie 961 sztuk, czyli aż o 74% wyższa od wyniku uzyskanego w tym samym miesiącu rok wcześniej. Przełożyło się to także na udział w rynku w tym segmencie, który był na poziomie 18,33%, co oznacza znaczący wzrost – aż o 5 pp. – w porównaniu do kwietnia 2023 roku.

Liderem sprzedaży samochodów dostawczych w kwietniu br. wśród gamy marek Stellantis Pro One był FIAT Professional. Do klientów trafiły 484 samochody marki, a jej udział w rynku wyniósł 9,23%, zwiększając się o 3,48 pp. w stosunku do kwietnia 2023.  

Bestsellerem okazał się Ducato – największy w gamie model, produkowany m.in. w gliwickim zakładzie Stellantis. Jego sprzedaż wzrosła o 77% z 169 sztuk w kwietniu 2023 do 299 sztuk w minionym miesiącu br. Jeszcze większe wzrosty zanotowały kolejne w rankingu modele: Doblo, Scudo i Fiorino.

Marka Opel była drugim najbardziej popularnym wyborem wśród klientów samochodów dostawczych. Jej sprzedaż w kwietniu wzrosła aż o 112%, z 108 sztuk w 2023 do 229 egzemplarzy w 2024. Opel również zwiększył udział w rynku w tym samym okresie o 1,76 pp. (2,61% w 2023 roku vs. 4,37% w 2024).

Liderem sprzedaży w gamie niemieckiej marki był największy model, produkowany m.in. w polskim zakładzie w Gliwicach, Opel Movano. Kolejne miejsca na podium zajęły Opel Vivaro i Combo Van.  

Na trzecim miejscu podium uplasowała się marka PEUGEOT ze sprzedażą samochodów dostawczych w kwietniu na poziomie 144 sztuk, czyli o 64% większą niż w kwietniu 2023 roku. Udział w rynku zwiększył się o 0,62 pp.  (2,13% w 2023 roku vs. 2,75% w 2024).

Najbardziej popularne modele samochodów dostawczych w gamie PEUGEOT w kwietniu to ex-aequo Partner i Boxer, następnie Expert i Rifter.

Stellantis

Jednocześnie Stellantis Pro One kontynuuje swoją ofensywę produktową. Do autoryzowanych salonów sprzedaży w Polsce, na przełomie maja i czerwca, trafiają już pierwsze egzemplarze z nowej gamy modelowej samochodów dostawczych marek Citroën, FIAT Professional, Opel i PEUGEOT. Po raz pierwszy producent pojazdów użytkowych oferuje aż 12 modeli ze wszystkich segmentów: nowego Citroëna Berlingo Van, Jumpy, Jumper; nowego FIATA Professional Doblò, Scudo, Ducato; nowego Opla nie oferowany w Polsce Combo, Vivaro, Movano; nowego PEUGEOT Partner, Expert, Boxer.

Źródło: Stellantis

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę