Digitalizacja służb ratowniczych: strategiczne partnerstwo ZF i ZIEGLER obejmujące duże zamówienie na ZF Rescue Connect

Strategiczne partnerstwo ZF i ZIEGLER ZF
31.1.2022

Grupa technologiczna ZF otrzymała duże zamówienie na swoje rozwiązanie cyfrowej łączności ZF Rescue Connect od Albert Ziegler GmbH, jednego z wiodących producentów pojazdów strażackich. Umowa, warta kilka milionów euro, jest jedną z największych umów ramowych na usługi cyfrowe, jakie kiedykolwiek przyznano firmie ZF.

 

  • Wielomilionowa umowa ramowa na wyposażenie pojazdów straży pożarnej firmy ZIEGLER
  • Zapewnia wszystkim uczestnikom akcji dostęp do ważnych danych z pojazdów i urządzeń ratowniczych
  • Umożliwia precyzyjną ocenę sytuacji podczas akcji ratowniczych, co może pomóc w ratowaniu życia oraz zwiększeniu bezpieczeństwa i wydajności

Cyfrowe, oparte na chmurze usługi przemysłu motoryzacyjnego spotykają się z najnowocześniejszą technologią dla służb ratowniczych. Cyfrowe połączenie pierwszych respondentów podczas operacji ma na celu zapewnienie jeszcze lepszego wsparcia podczas ratowania życia po wypadku.

Grupa technologiczna ZF otrzymała duże zamówienie na swoje rozwiązanie cyfrowej łączności ZF Rescue Connect od Albert Ziegler GmbH, jednego z wiodących producentów pojazdów strażackich. Umowa, warta kilka milionów euro, jest jedną z największych umów ramowych na usługi cyfrowe, jakie kiedykolwiek przyznano firmie ZF. Od początku 2022 roku firma ZIEGLER będzie wyposażać nowe pojazdy w ZF Rescue Connect jako opcję i oferować usługi cyfrowe swoim klientom końcowym. Ponadto firmy ZF i ZIEGLER uzgodniły strategiczne partnerstwo w zakresie digitalizacji i łączenia w sieć pojazdów pożarniczych ZIEGLER.

Dzięki ponad 130-letniemu doświadczeniu w branży, firma ZIEGLER posiada ogromną wiedzę fachową i doświadczenie, co czyni ją idealnym partnerem. Obie firmy dążą do opracowywania najlepszych możliwych rozwiązań dla klientów na całym świecie, aby świat stał się bezpieczniejszy. Wiedza produkcyjna firmy ZIEGLER oraz jej know-how w dziedzinie pożarnictwa sprawiają, że jest ona idealnie przygotowana do tworzenia pojazdów pożarniczych przyszłości.

– To duże zamówienie od firmy ZIEGLER potwierdza, że dzięki ZF Rescue Connect stworzyliśmy przekonujące rozwiązanie dla służb ratowniczych – powiedział Florian Freund, odpowiedzialny za ZF Rescue Connect. – Jednocześnie ZF Rescue Connect jest przykładem innowacyjnej siły firmy ZF jako twórcy nowych usług cyfrowych.

– Strategiczne partnerstwo z ZF jest dla nas ważnym elementem trwającej obecnie digitalizacji naszych pojazdów pożarniczych i umożliwia nam oferowanie naszym klientom dodatkowych korzyści płynących z usług opartych na chmurze – powiedział Bernd Geiselmann, CFO w ZIEGLER.  – Ponadto możemy aktualizować oprogramowanie urządzeń strażackich w trybie „over-the-air”, przez cały okres ich eksploatacji, niezależnie od lokalizacji.

Łączność dla służb ratowniczych

Nowe rozwiązanie cyfrowe ZF Rescue Connect umożliwia łączność między służbami ratowniczymi podczas ich działań i dostarcza im w czasie rzeczywistym wszystkie ważne informacje o statusie rozmieszczonych pojazdów i sprzętu. Rozwiązanie to opiera się na platformie chmurowej Internetu rzeczy (IoT), której operatorem jest Grupa ZF. Tutaj zbierane są wszystkie dane z odpowiednich pojazdów ratowniczych i mogą być dostępne dla centrum operacyjnego za pośrednictwem jednej konsoli kontrolnej. Dzięki temu dowódca zdarzenia i zaangażowane służby mogą zobaczyć na przykład, czy na miejscu znajduje się ciężki sprzęt, taki jak rozpieracze i nożyce ratownicze, który służy do ratowania ofiar wypadków z pojazdów, jaka jest dostępność danego środka gaśniczego dla straży pożarnej na miejscu zdarzenia, czy przybył już lekarz pogotowia i karetka lub do jakiego szpitala zabrano rannych. Niewielkie elektroniczne nadajniki i odbiorniki łączą ofiary wypadków z rozmieszczonymi siłami ratowniczymi i przekazują istotne informacje z innych urządzeń ratowniczych za pośrednictwem komunikacji mobilnej i chmury IoT.

Dostępność takich danych w czasie rzeczywistym daje liderom reagowania kryzysowego bezprecedensowy dostęp do informacji niezbędnych do skutecznego i szybkiego zakończenia operacji z najlepszymi możliwymi wynikami.

Źródło: ZF

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę