Czy warto ubezpieczać opony?

15.3.2017

Podczas gdy klienci szukają najlepszej oferty letniego ogumienia, serwisy prześcigają się w propozycji najbardziej atrakcyjnych rozwiązań dla zmotoryzowanych. Darmowe magazynowanie opon, bezpłatny montaż lub gratisowa dostawa zamówionych kół, otwierają długą listę oferowanych „bonusów”. Jednocześnie część serwisów wychodzi poza wytarte schematy przygotowując oferty odpowiadające na codzienne, a nie jednorazowe potrzeby kierowców. Przykładem może być propozycja sieci Premio, która do kompletu nowego ogumienia dodaje… ubezpieczenie.

Realizowany wspólnie z firmą AXA Assistance program bezpłatnego ubezpieczenia opon jest wyjątkową na tle innych formą zachęty dla klienta. Sieć Premio postawiła na promocję dopasowaną do specyfiki produktu, a jednocześnie opłacalną dla kupującego. Kierowca nie musi bowiem podpisywać żadnej umowy. Ubezpieczenie przypisane jest do zakupionego ogumienia, a otrzymany w salonie certyfikat wraz z kompletem naklejek na felgi, potwierdzają jego otrzymanie. Warunkiem jest dokonanie montażu w jednym z warsztatów sieci. Wśród produktów objętych akcją specjalną znajdują się wybrane modele z portfolio marek wchodzących w skład Grupy Goodyear, takich jak Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava czy Dębica.

W ciągu ponad 10-letniej obecności sieci Premio w Polsce staliśmy się liderem w segmencie serwisów fast-fit. Nasz sukces był efektem nie tylko wysokiej jakości usług, ale również dostosowywaniem naszej oferty do oczekiwań klientów, a niejednokrotnie wychodzenie im wręcz naprzeciw. Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań jest jedną z podstaw naszej działalności, a dodawanie ubezpieczenia do zakupionego kompletu opon jest tego doskonałym przykładem – dodaje Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej Goodyear w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i na Ukrainie.

Zakres ochrony
Usługi, znajdujące się w ofercie ubezpieczenia, to przede wszystkim organizacja i pokrycie kosztów pomocy, która obejmuje zmianę koła na drodze, holowanie pojazdu do serwisu i naprawę szkody, co może okazać się zbawienne np. podczas dłuższej wyprawy z rodziną na letni urlop. W przypadku braku możliwości naprawy, pakiet pokrywa całkowite lub częściowe koszty wymiany opony, w zależności od stopnia jej uszkodzenia. Nabyty certyfikat, ważny jest na terenie Polski i Europy przez 12 miesięcy (w przypadku zakupu wyłącznie opon z montażem) lub 24 miesiące (w przypadku zakupu opon z montażem oraz dodatkową usługą wykonaną przez Serwis, której wartość brutto wynosi co najmniej 100 zł).

Dlaczego warto?
Mimo że opony produkowane są z coraz lepszych i bardziej odpornych na uszkodzenia materiałów, sytuacje kryzysowe na drodze takie jak złapanie przysłowiowej „gumy” nadal mogą się zdarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Oferowane ubezpieczenie nie tylko chroni przed stresującą sytuacją podczas podróży, ale również pokrywa koszty napraw serwisowych, które za granicą mogą znacząco uszczuplić wakacyjny budżet. Ponadto, coraz bardziej skomplikowana budowa samochodów, skłania ku powierzeniu naprawy usterki profesjonaliście, który upora się z nią nie tylko szybciej, ale również lepiej. Niewłaściwie naprawiona opona może bowiem stanowić ogromne zagrożenie podczas jazdy.

Ubezpieczenie obejmuje następujące komplety opon:

  • Goodyear (wszystkie bieżniki we wszystkich rozmiarach)
  • Dunlop (wszystkie bieżniki we wszystkich rozmiarach)
  • Fulda (wszystkie bieżniki w rozmiarze od 16 cali wzwyż)
  • Sava (wszystkie bieżniki w rozmiarze od 16 cali wzwyż)
  • Dębica (wszystkie bieżniki w rozmiarze od 16 cali wzwyż)

Źródło: Goodyear

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę