Czy certyfikaty oponiarskie zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

PZPO
20.1.2020
Reklama
Reklama

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) wprowadza nowy system certyfikacji serwisów oponiarskich w Polsce. To rzetelna weryfikacja działania i wyposażenia serwisów zajmujących się wymianą i naprawą opon.

Strona internetowa projektu pełni funkcję informacyjną dla właścicieli serwisów i dla ich klientów. Warsztaty samochodowe mogą na niej znaleźć podpowiedzi, jak zadbać o jakość swoich usług oraz pełną listę kryteriów, którą muszą spełnić podczas audytu. Dla kierowców przeznaczona jest interaktywna mapa z geolokalizacjami serwisów, które audyt przeszły i otrzymały w nim dobry, bardzo dobry lub wzorowy wynik. Dzięki temu serwisanci mogą poprawić swoje usługi i porządnie przygotować się do audytu, a klienci z łatwością znajdą profesjonalny, bezpieczny i dobrze wyposażony warsztat w swojej okolicy. PZPO wierzy, że certyfikacja serwisów podniesie jakość usług oponiarskich w Polsce, a co za tym idzie – bezpieczeństwo na drogach.

Reklama

Opona jest jedynym punktem styku samochodu z drogą. W czasie jazdy autostradą obraca się tysiąc razy na minutę. Tutaj nie ma marginesu na błąd serwisowy. Opracowana przez nas procedura opony zawiera 40 kroków, które po prostu trzeba wykonać. Niewykonanie jednego z nich powoduje, że ta usługa jest niepełna – powiedział serwisowi eNewsroom Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO). – Projekt certyfikacji powstał po to, żeby pomóc wypromować dobre serwisy – w których kierowcy mogą liczyć na bezpieczną obsługę koła. Ważnym elementem naszego projektu jest kampania promocyjna i marketingowa. Chcemy zapewnić certyfikowanym serwisom odpowiednią promocję, by wysoka jakość usług przyciągała do nich klientów. Jeśli inni serwisanci zobaczą, że certyfikat dobrze wpływa na obroty firmy – będą chcieli zgłosić do projektu również swoje warsztaty. Klient może więc odnaleźć adres serwisu na naszej mapie, a jadąc do niego będzie miał pewność, że ten serwis opiera się na jakości – zachęca Sarnecki.

Reklama

Źródło: eNewsroom

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama