Czechy legalizują retrofity marki OSRAM

Czechy legalizują retrofity marki OSRAM OSRAM

Retrofity OSRAM Night Breaker LED H7 zostały właśnie zatwierdzone do użytku na czeskich drogach publicznych. To kolejny kraj, w którym produkty OSRAM zostają zalegalizowane jako pierwsze tego typu źródła światła, co potwierdza ich najwyższą jakość i pozycję producenta jako lidera rynku oświetlenia motoryzacyjnego.

Retrofity Night Breaker LED w typie H7 są pierwszymi zamiennymi źródłami LED, zatwierdzonymi przez Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej, które spełniają wymagania prawne do stosowania w światłach mijania i drogowych.

Lista pojazdów, w których taka modyfikacja jest możliwa obejmuje obecnie ponad 90 modeli. Są to m.in. samochody marek Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswagen oraz 10 modeli pojazdów użytkowych: Citroen, Fiat, Ford, MAN, Mercedes-Benz, Peugeot i Volkswagen. Samochodów, w których można legalnie stosować retrofity LED będzie stale przybywać, a ich aktualny spis, wymogi i instrukcję montażu kierowcy mogą znaleźć na stronie www.led-legalne.cz.

Czescy kierowcy mogą więc korzystać z nowoczesnych źródeł światła w wielu samochodach z reflektorami halogenowymi. To kolejny kraj po Niemczech, Austrii i Chorwacji, który dopuścił ich legalne stosowanie.

Co ważne, w Czechach nie trzeba wozić ze sobą żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy na reflektorze umieścić naklejki, które znajdują się w opakowaniu wraz z retrofitami. Każdy może zamontować retrofity samodzielnie, ale przedtem musi upewnić się, że reflektory zainstalowane w pojeździe są na liście dopuszczonych do takiej modernizacji. Po montażu retrofitów, jak zresztą po każdej zmianie żarówek, wskazane jest wyregulowanie reflektorów. 

Osram_retrofity Źródło: OSRAM

Konstrukcja lamp Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła. Dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet o 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy.

Optykę dopełnia nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż retrofitu w reflektorze. Retrofity Night Breaker H7 LED emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki niezwykłej odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę