Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach nowym ośrodkiem szkoleniowym Mercedes-Benz

Mercedes Benz otwiera ośrodek kształcenia zawodowego Mercedes Benz

Mercedes-Benz pomaga kształcić nowe pokolenia polskich techników. Producent luksusowych aut rozwija współpracę marki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach, jednym z najnowocześniejszych ośrodków kształcenia zawodowego w branży motoryzacyjnej w Polsce. Teraz CKZ zyska status nowego centrum szkoleniowego Mercedes-Benz. Będą tam odbywać się szkolenia z zakresu techniki samochodowej dla techników oraz doradców serwisowych marki, w tym warsztaty poświęcone pojazdom elektrycznym. W CKZ działa już sala patronacka Mercedesa wyposażona w pomoce naukowe prezentujące najnowsze rozwiązania techniczne aut z gwiazdą.

 

  • Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach wchodzi na wyższy poziom współpracy z marką Mercedes-Benz.
  • Od teraz w kieleckim CKZ odbywać się będą szkolenia dla techników i doradców serwisowych, a także warsztaty z pojazdami elektrycznymi w roli głównej.
  • Sale CKZ zostaną wypełnione najnowocześniejszymi narzędziami i oryginalnymi eksponatami Mercedes-Benz Global Training.
  • Kształcenie kadr zostanie zoptymalizowane pod kątem najnowszych wymagań rynku motoryzacyjnego.

Współpraca kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego (CKZ) z Mercedes-Benz Polska stanowi rozwinięcie partnerstwa, które w 2021 r. nawiązał lokalny autoryzowany dealer marki – Nobile Motors. W ten sposób oferta edukacyjna ośrodka wzbogaciła się o nowe moduły, pozwalające przyszłym technikom zapoznać się z najnowocześniejszymi systemami stosowanymi we współczesnych samochodach. Współpraca nie ograniczała się jedynie do zajęć edukacyjnych – uczniowie byli na przykład zapraszani na premiery nowych modeli Mercedesa. To wszystko zapewnia im odpowiednie przygotowanie do wymagań, jakie stawiają rynek pracy oraz dynamicznie zmieniające się rozwiązania techniczne.

Mechanik na szkoleniu

Bardzo się cieszymy, że nawiązanie współpracy z CKZ umożliwia nam otworzenie nowej, nowoczesnej lokalizacji centrum szkoleniowego Mercedes-Benz. Wyposażenie instytucji spełnia nasze najwyższe standardy szkoleniowe. Dodatkowo wyposażenie jednej z sal w oryginalne eksponaty Mercedes-Benz Global Training powoduje, że uczestnicy naszych szkoleń czują, iż jest to dedykowane miejsce do zgłębiania wiedzy na temat samochodów spod znaku „Gwiazdy”. Bardzo istotnym aspektem naszej współpracy jest także zapraszanie na wewnętrzne szkolenia naszej firmy kadry oraz wychowanków CKZ. Ma to dla nas ważny wymiar edukacyjny oraz społeczny – dzięki temu kadra naukowa i młodzież mogą obcować z najnowszymi modelami naszej marki. Dzięki temu również możemy liczyć, iż nowa generacja pracowników naszej sieci warsztatowej od początku swojej kariery zawodowej będzie zaznajomiona z naszymi pojazdami – powiedział Aleskander Rzepecki, Head of Training Mercedes-Benz, Central and Eastern Europe.

W toku współpracy CKZ otrzymało między innymi najnowocześniejsze narzędzia oraz specjalnie przygotowane przekroje silników oraz skrzyń biegów Mercedesa i AMG – takie same jak te, które są wykorzystywane do szkoleń mechaników w Stuttgarcie. Z możliwości kształcenia z wykorzystaniem tych pomocy skorzystało już wielu uczniów.

Teraz współpraca wkracza na nowy poziom – CKZ w Kielcach zostanie nowym centrum szkoleniowym Mercedes-Benz. Będą odbywać się tam szkolenia z zakresu techniki samochodowej dla techników oraz doradców serwisowych marki, w tym zajęcia i warsztaty poświęcone pojazdom elektrycznym. Z partnerstwa skorzysta także pion edukacyjny: Mercedes-Benz będzie zapraszać uczniów wraz z kadrą naukową ośrodka na swoje szkolenia techniczne do innych placówek. Tymczasem w CKZ powstała już sala patronacka Mercedes-Benz, wyposażona w eksponaty i pomoce naukowe prezentujące najnowsze rozwiązania techniczne spotykane w autach spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Maszyna w Centrum Szkoleniowym

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Zawodowego w Kielcach to jeden z najnowocześniejszych ośrodków kształcenia zawodowego w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Otwarte w 2020 roku, powstało z myślą o kształceniu wykwalifikowanej kadry m.in. dla branży metalowo-odlewniczej, informatycznej, elektrycznej, elektronicznej czy mechanicznej. Zadaniem CKZ jest zorganizowanie praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkół technicznych, a w przyszłości także dla dorosłych, którzy chcą nabyć nowe lub uzupełnić dotychczasowe kwalifikacje zawodowe.

Naszą misją jest przygotowanie kadr na potrzeby przedsiębiorców z branży nowoczesnych technologii. Wierzymy, że zapewnienie młodym ludziom profesjonalnych kompetencji da im atrakcyjne możliwości zatrudnienia w zmieniającym się przemyśle motoryzacyjnym – powiedziała Ilona Calicka, dyrektor CKZiU w Kielcach. – Znakomicie wyposażone pracownice patronackie uruchamiane przy współpracy z prywatnymi firmami, takie jak sala Mercedes-Benz, pozwalają łączyć instrument edukacyjny z walorem emocjonalnym, uczniowie mają bowiem okazję obcować tu z naprawdę innowacyjnymi technologiami. Dzięki temu z naszej placówki będą mogą wychodzić prawdziwi fachowcy.

Źródło: Mercedes-Benz

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę