Olej, który modyfikuje swoje właściwości i zapewnia maksymalną wydajność silnika - Castrol EDGE 5W-30 LL

Castrol EDGE 5W-30 LL

Nowoczesne silniki wykorzystują układy doładowania przy jednoczesnym zmniejszeniu pojemności skokowej. Powoduje to zwiększenie obciążeń w trakcie ich pracy. Skutkiem tego jest wzrost tarcia, które może przyczynić się do spadku wydajności silnika nawet o 10%. Zapobiec temu zjawisku może odpowiedni olej – taki, który chroni jednostkę napędową poprzez ograniczenia tarcia.

 

  • Oleje z gamy Castrol EDGE dzięki technologii Fluid TITANIUM adaptują się do panujących warunków, co pozwala zredukować nawet o 20%* tarcie zmniejszające osiągi silnika oraz zapewnić wysoki stopień ochrony jednostki napędowej.
  • 5W-30 to popularna w Polsce klasa lepkości, dlatego Castrol EDGE 5W-30 LL może być wykorzystywany w wielu pojazdach z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Z myślą o tym opracowana została gama Castrol EDGE z technologią Fluid TITANIUM. Dzięki niej olej jest w stanie zmodyfikować swoje właściwości oraz adaptować się do różnych prędkości i warunków pracy silnika. Staje się mocniejszy pod obciążeniem, co pozwala zachować dystans pomiędzy metalowymi elementami i tym samym zmniejszyć tarcie nawet o 20%. Gdy ciśnienie spada, olej wraca do stanu płynnego. Zdolność do modyfikacji swoich właściwości pozwala produktom z gamy Castrol EDGE chronić silnik przez cały okres między wymianami oleju – nawet w przypadku ekstremalnych ciśnień.

Oleje o klasie lepkości 5W-30 są standardowo utrzymywane w ofercie warsztatów w Polsce. Takie produkty przystosowane są do pracy zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach, co ma znaczenie przy dużym zróżnicowaniu warunków atmosferycznych w ciągu roku.

Castrol EDGE 5W-30 LL jest przeznaczony do silników benzynowych i Diesla, w których ich producenci zalecają stosowanie olejów o następujących specyfikacjach:

  • ACEA C3
  • MB 229.31/229.51
  • VW 504 00/507 00
  • Porsche C30
  • BMW LL-04

*Średnio, w zaokrągleniu do liczby całkowitej. W porównaniu z tym samym olejem bez technologii Fluid TITANIUM. Testom poddano produkty stanowiące 75% sprzedaży Castrol w 2017 r.

Źródło: Castrol

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę