Jeden z głównych producentów samochodów w Chinach BYD i Castrol podpisują umowę o współpracy strategicznej

BYD i Castrol podpisują umowę o współpracy strategicznej Castrol/BYD
23.8.2022

Firma Castrol i firma BYD (Chiny), jeden z największych chińskich producentów samochodów elektrycznych wyposażonych w akumulatory (BEV), podpisały trzyletnią umowę o współpracy strategicznej. Firma BYD sprzedała w zeszłym roku ponad 600 000 samochodów BEV+, planuje zwiększyć tę wartość do miliona sztuk w 2022 r. i aktywnie promuje eksport do ponad 60 krajów. Firma BYD (Chiny) będzie korzystać z zaawansowanych e-płynów Castrol ON w swojej rozbudowywanej gamie samochodów elektrycznych. Umowa opiera się na już istniejących porozumieniach w zakresie pierwszego zalania i olejów używanych do serwisowania, które zostały zawarte w ubiegłym roku.

 

  • BYD (Chiny) i Castrol nawiązują trzyletnią współpracę w celu wprowadzenia pozytywnych zmian w zakresie dostawy i promocji zaawansowanych olejów Castrol ON do bezemisyjnych samochodów elektrycznych BYD. Umowa opiera się na istniejącej już współpracy w zakresie produktów do zalania fabrycznego.
  • BYD (Chiny) będzie oficjalnie rekomendować e-oleje przekładniowe Castrol do swojej luksusowej, flagowej serii sedanów Han.
  • Umowa obejmuje działania promocyjne w sieci detalicznej BYD (Chiny) oraz w ramach zespołu biorącego udział w rajdowych mistrzostwach Chin z samochodami NEV (new energy vehicle, samochód nowej energii).
  • Firma BYD (Chiny) była pierwszym globalnym producentem samochodów, który wprowadził produkty do samochodów elektrycznych Castrol ON w swojej działalności na rynku wtórnym. Miało to miejsce w styczniu 2021 r.
  • E-oleje przekładniowe Castrol ON pomagają przedłużyć żywotność układu napędowego samochodu elektrycznego i przejechać więcej na jednym ładowaniu1*.

Na mocy najnowszej umowy firma BYD (Chiny) będzie oficjalnie rekomendować oleje przekładniowe Castrol ON do swojej luksusowej, flagowej serii samochodów elektrycznych Han. Średni elektryczny sedan, o zasięgu do 605 kilometrów#, jest jednym z najpopularniejszych samochodów z napędem plug-in w Chinach — od jego wprowadzenia na rynek w 2020 r. zostało sprzedanych ponad 150 000 sztuk. Wspólna działalność marketingowa obu firm będzie się koncentrowała na pokazaniu zalet produktów Castrol ON w Chinach, które są największym rynkiem samochodów elektrycznych na świecie.

Firma BYD (Chiny) będzie promować produkty Castrol ON w swoich sklepach internetowych, centrach posprzedażowych i w sieci dealerów w Chinach. Obie firmy będą używać materiałów ze wspólną marką w serii kampanii serwisowych mających na celu poinformowanie właścicieli samochodów o zaletach e-płynów. Firma BYD (Chiny) była pierwszym globalnym producentem samochodów, który wprowadził produkty do samochodów elektrycznych Castrol ON w swojej działalności na rynku wtórnym. Miało to miejsce w styczniu 2021 r.

Umowa o współpracy przewiduje również promowanie przez firmę BYD (Chiny) wykorzystania e-oleju przekładniowego Castrol ON w samochodach NEV marki biorących udział w rajdowych mistrzostwach Chin (CRC). Produkty Castrol ON zapewniają wysokie osiągi, wydajność i trwałość konieczne do osiągnięcia zwycięstwa w wymagającej rywalizacji.

Mike Zhang, wiceprezes spółki Castrol China, komentuje nową umowę: – Castrol i BYD (Chiny) współpracują już od dawna, a nowa umowa stanowi kolejny ważny etap rozwoju działalności Castrol w zakresie samochodów elektrycznych w Chinach. Ta strategiczna współpraca z firmą BYD (Chiny) pomoże nam wykorzystywać nadarzające się okazje w branży samochodów elektrycznych – zarówno w zakresie zalania fabrycznego, jak i używania produktów do serwisowania, by jeszcze bardziej umacniać silną pozycję Castrol na rynku samochodów elektrycznych w Chinach.

Sumeet Wadhwa, dyrektor ds. samochodów elektrycznych i rozwoju marketingu Castrol komentuje: – Ta umowa o strategicznej współpracy jest ważnym punktem zwrotnym w procesie wprowadzania na rynek naszych zaawansowanych e-płynów Castrol ON. W związku z przejściem na samochody elektryczne w celu tworzenia bardziej ekologicznej przyszłości główni producenci samochodów, tacy jak firma BYD, oraz ich klienci mają dostęp do wysokiej jakości e-płynów, które zwiększają osiągi i wytrzymałość samochodów elektrycznych*.

Zikai Gao, dyrektor zarządzający, globalny wydział obsługi posprzedażowej BYD, komentuje: – Firma BYD (Chiny) jako pierwsza wprowadziła e-płyny Castrol ON na rynku posprzedażowym w styczniu 2021 r., a teraz oficjalnie rekomendujemy zastosowanie olejów przekładniowych tej marki do naszego luksusowego, flagowego sedana Han. Zbliża się koniec produkcji samochodów z silnikami spalinowymi, a my jesteśmy przekonani, że współpraca z Castrol pomoże w przyśpieszeniu wprowadzenia samochodów elektrycznych na całym świecie.

Oferta Castrol ON obejmuje oleje przekładniowe, płyny chłodzące oraz smary, które wspierają upowszechnianie się pojazdów elektrycznych, przyczyniając się do tego, by samochody te miały większy zasięg1, szybciej się ładowały2 i dłużej pozostawały sprawne3*. Zaawansowane oleje przekładniowe do pojazdów elektrycznych zapewniają zwiększoną ochronę układu napędowego oraz poprawę wydajności. E-płyny chłodzące Castrol pomagają w zachowaniu odpowiedniej temperatury akumulatora nawet w ekstremalnych warunkach, a także umożliwiają ultraszybkie ładowanie. Z kolei e-smary odgrywają kluczową rolę w zachowaniu optymalnej wydajności i przedłużeniu cyklu życia komponentów samochodu.

+ W oparciu o LMCA 2021, wg danych zależnie od kraju
# W oparciu o materiały i testy przeprowadzone przez firmę BYD
* Zalety e-płynów Castrol wykazano w wykonanych na zamówienie testach oraz w pracach rozwojowych
1 W porównaniu do dostępnego powszechnie oleju do zalania fabrycznego w pojazdach elektrycznych.
2 W porównaniu z układem pośredniego chłodzenia akumulatorów
3 W porównaniu do standardowego oleju przekładniowego do pojazdów elektrycznych

Źródło: Castrol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę