British Automotive Polska dąży do porozumienia z wierzycielami

BAP dąży do zawarcia układu z wierzycielami Pixabay_geralt

Wchodząca w skład Grupy British Automotive Holding spółka British Automotive Polska, będąca do końca listopada 2021 r. generalnym importerem Jaguar Land Rover, podjęła działania mające na celu zawarcie układu z wierzycielami. Celem jest zatwierdzenie warunków porozumienia.

BAP zawarła mowę z Alerion sp. z o.o. jako licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym i pod jego nadzorem będzie dążyć do przeprowadzenia restrukturyzacji zadłużenia

–  Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcia procesu postępowania o zatwierdzeniu układu z uwagi na sytuację finansową BAP, jak również wykrystalizowanie perspektyw rozwoju Grupy BAH. Zakończenie procesu reorganizacji spółek dilerskich Grupy BAH, których BAP jest udziałowcem, uzasadnia przystąpienie do formalnego uporządkowania relacji z wszystkimi wierzycieli tej spółki. – komentuje Andrzej Nizio, prezes zarządu British Automotive Holding

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że dla pozytywnego przeprowadzenia postępowania o zatwierdzeniu układu niezbędne jest osiągnięcie porozumienia z koncernem Jaguar Land Rover, największym wierzycielem BAP.

W ostatnich latach JLR wielokrotnie okazywał zrozumienie dla niezwykle wymagającej sytuacji Grupy BAH, umożliwiając reorganizację jej biznesu, niezbędną dla kontynuacji naszej działalności. Wierzę, że w naszym wspólnym interesie jest wypracowanie planu restrukturyzacji zadłużenia BAP, możliwego do realizacji w obecnych warunkach biznesowych i makroekonomicznych. – ocenia Andrzej Nizio.

Źródło: British Automotive Polska

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę