Bridgestone wznawia produkcję we wszystkich fabrykach w Europie

Bridgestone
21.4.2020

Bridgestone EMIA od 20 kwietnia wznowił produkcję w swoich europejskich fabrykach we włoskim Bari i Lanklaar w Belgii. Francuski zakład w Béthune rozpoczyna prace 21 kwietnia 2020 r. 

Decyzję w tej kwestii podjęto po wydanym 14 kwietnia komunikacie dotyczącym wznowienia produkcji w zakładach w Hiszpanii (Burgos, Bilbao i Puente San Miguel) i Rosji (Uljanowsk). Dzisiejsze ogłoszenie oznacza więc, że prace produkcyjne rozpoczęły się we wszystkich zakładach w obszarze działań Bridgestone EMIA, z wyjątkiem fabryk w Indiach i RPA, które pozostają zamknięte.

Zakłady produkcyjne Bridgestone wstrzymały prace w odpowiedzi na spadek popytu na produkty oponiarskie w związku z pandemią wirusa Covid-19. Jednak na skutek stopniowo rosnącego zapotrzebowania na opony Bridgestone ze strony konsumentów i przedsiębiorstw, koncern podjął decyzję o wznowieniu prac, aby sprostać oczekiwaniom rynku.

Sytuacja spowodowana Covid-19 pozostaje nadal poważna, a priorytetem Bridgestone jest niezmiennie troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników we wszystkich zakładach, które wznawiają prace. Bridgestone ściśle przestrzega wytycznych i postępuje zgodnie z wskazaniami amerykańskich Centrów ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz wytycznymi rządowymi w krajach, w których Bridgestone prowadzi swoją działalność. Co więcej, koncern wprowadził ściśle określone procesy i listy kontrolne, zgodnie z procedurami w zakresie zapobiegania zagrożeniom w miejscu pracy, aby zachować odpowiedni dystans między członkami załogi i zapewnić odpowiedni poziom ochrony.

W tym trudnym okresie Bridgestone nieustannie śledzi rozwój sytuacji zarówno w zakresie rozprzestrzeniania się wirusa, jak i zmieniających się trendów dotyczących popytu na produkty.

Źródło: Bridgestone

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę