Brembo dostawcą układów hamulcowych na 24-godzinny wyścig Le Mans

Wyścig Le Mans z klockami Brembo Brembo

Po raz pierwszy firma Brembo jest oficjalnym partnerem kultowych Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) i wyposaży 44 z 62 pojazdów.
 

Brembo zadebiutuje jako oficjalny partner i dostawca technologii hamowania podczas historycznej, setnej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, najbardziej prestiżowego wyścigu długodystansowego na świecie.

Zaawansowane technologie hamowania Brembo zostaną dostosowane do wysokich wymagań każdego zespołu, kierowcy i pojazdu.

Sześćdziesiąt dwa samochody będą rywalizować w czterech różnych klasach w wyścigu, który odbędzie się w weekend 10 i 11 czerwca.

Cieszymy się, że będziemy dostawcą układów hamulcowych na setną edycję 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Brembo jest związane ze sportami motorowymi od prawie 50 lat, a te kultowe zawody zawsze są najpopularniejszym wydarzeniem motoryzacyjnym na świecie – mówi Daniele Schillaci, CEO Brembo. – Hipersamochody, prototypy i pojazdy GT... jesteśmy w stanie wyposażyć większość samochodów biorących udział w zawodach, które pełnią dla nas funkcję laboratorium. Wyścigi pozwalają nam testować i udoskonalać nowe projekty i rozwiązania, a następnie wprowadzić je do pojazdów drogowych.

Źródło: Brembo

 

 

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę