Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska

Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska EV Klub Polska

Niemal wszystkie autostrady w Polsce są darmowe dla samochodów elektrycznych. Opłaty zniesiono na państwowych autostradach, czyli A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław – Sośnica, a także A1 Rusocin – Nowa Wieś. Teraz, dzięki akcji EV Klub Polska, Autopay, GreenWay Polska oraz Shell Recharge, kierowcy elektryków będą mogli bez opłat podróżować także autostradą A4 Katowice – Kraków.

Od 8 lipca do 31 sierpnia, kierowcy samochodów elektrycznych, którzy jednocześnie są członkami EV Klub Polska, mogą podróżować bez opłat autostradą A4 Katowice - Kraków (objętą videotollingiem). Zwolnienie obejmuje dwa przejazdy w okresie trwania akcji.

Czwarty rok z rzędu uruchamiamy akcję „Autostrada do Elektromobilności”. Celem naszej kampanii jest promocja samochodów elektrycznych oraz zeroemisyjnych przejazdów. Chcemy by wzorem innych krajów w Europie, również w Polsce kierowcy aut elektrycznych mogli podróżować autostradami za darmo. Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami potwierdza, że tego typu akcje są potrzebne w początkowym okresie rozwoju elektromobilności w Polsce – mówi Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

Zarejestruj się i korzystaj

Aby dołączyć do projektu „Autostrada do Elektromobilności”, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska (do pobrania ze sklepu Google Play oraz App Store) oraz uzyskać dostęp do strefy Premium (99 zł na rok), gdzie poza dostępem do możliwości darmowego podróżowania po autostradach zyska się możliwość korzystania z innych benefitów jak m.in. vouchery na ładowanie w GreenWay Polska oraz Elocity, rabaty na ubezpieczenia, wymianę opon czy akcesoria do ładowania EV.

Według danych Europejskiego Obserwatorium Alternatywnych Paliw (EAFO), już 37% europejskich kierowców rozważa przesiadkę na auto elektryczne, a 33% planuje jego zakup w ciągu pięciu lat. W pewnym stopniu takie statystyki zawdzięczamy różnego typu dodatkowym zachętom dla kierowców elektryków. Jednym z takich działań jest „Autostrada do Elektromobilności” i cieszymy się, że możemy je wspierać – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Jak aktywować darmowe przejazdy? W zakładce „Benefity” w aplikacji widoczny jest baner kierujący do ankiety „Autostrada do Elektromobilności”, którą należy wypełnić. W ten sposób zgłoszenie do akcji zostanie formalnie wysłane. Po procesie weryfikacji, na podany adres e-mail, zostanie dostarczone potwierdzenie z linkiem, kierujące do aplikacji Autopay z uwzględnioną już zniżką w zakładce „Promocje” (aplikację Autopay należy wcześniej pobrać, zarejestrować się lub zalogować oraz dodać swój samochód elektryczny w zakładce „Pojazdy” i uzupełnić metodę płatności). Po zakończeniu opisanej procedury, informacja o aktywnej promocji powinna być widoczna w aplikacji Autopay w zakładce "Promocje".

Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska zdjęcie w treści artykułu

Z dumą dołączamy do czwartej edycji kampanii na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Jako Autopay zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcie neutralności klimatycznej wymaga zaangażowania wielu firm i instytucji oraz wdrażania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Poprzez akcję „Autostrada do Elektromobilności” oraz naszą aplikację Autopay, nie tylko promujemy rezygnację z paliw stałych, ale również zmniejszamy ilość papierowych biletów i paragonów – mówi Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay Mobility.

Gdy ukończymy proces rejestracji, w przypadku przejazdu trasą objętą videotollingiem (A4 Katowice-Kraków) szlaban podniesie się automatycznie po odczytaniu numerów rejestracyjnych. Po dokonaniu przejazdu przez użytkownika, który jest objęty akcją i spełnieniu wszystkich pozostałych warunków określonych w Regulaminie Promocji, Autopay pobierze opłatę za przejazd, a następnie w ciągu 14 dni roboczych dokona zwrotu kosztów przejazdów na kartę, z której pierwotnie opłata została pobrana z zastrzeżeniem, że kwota za przejazd nie może być niższa niż 5 zł.

W Shell aktywnie wspieramy naszych klientów w przejściu na elektromobilność. Już drugi rok z rzędu jesteśmy partnerem akcji „Autostrada do elektromobilności”, która ma na celu edukację użytkowników i pokazanie, że posiadanie pojazdu elektrycznego niesie ze sobą wiele korzyści. Aby ułatwić klientom elektryfikację flot, oferujemy im hybrydową kartę flotową Shell Card, pozwalającą zarządzać zarówno flotą mieszaną jak i w pełni elektryczną. Co równie ważne, nasza karta jest zintegrowana z technologią videotolling, dzięki czemu kierowcy mogą oszczędzić cenny czas podczas podróży na autostradach – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Aktywacja benefitu krok po kroku

  • Zarejestruj się lub zaloguj w aplikacji EV Klub Polska
  • Wejdź w zakładkę „Benefity” a następnie „Autostrada do elektromobilności”
  • Naciśnij przycisk kierujący do wpisania danych pojazdu, przesłania niezbędnych danych z dowodu rejestracyjnego oraz wypełnienia ankiety.
  • Po weryfikacji zgłoszenia, na podanego maila w procesie rejestracji w aplikacji, zostanie przesłany link aktywujący promocję.
  • Należy kliknąć link otrzymany w mailu od EV Klub Polska. Zostaniemy przeniesieni do strony Autopay (konieczne jest wcześniejsze pobranie i zalogowanie do aplikacji oraz dodanie pojazdu elektrycznego, dla którego ubiegamy się o zniżkę i metody płatności)
  • Informacja o aktywnej promocji będzie widoczna w aplikacji Autopay w zakładce "Promocje".

Autostrady wolne od opłat tylko z EV Klub Polska zdjęcie w treści artykułu

Źródło: EV Klub Polska

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę