autoDNA z możliwością sprawdzenia pojazdu z Belgii

Vogel
9.12.2015

Serwis autoDNA wprowadził nową funkcjonalność, która umożliwia sprawdzenie historii pojazdu po numerze VIN auta pochodzącego z Belgii.

Historia pojazdu z Belgii w formie raportów tworzona jest na podstawie danych pochodzących z centralnej ewidencji pojazdów oraz innych wiarygodnych źródeł, w tym m.in. wydziałów komunikacji, wydziałów policji, importerów, firm ubezpieczeniowych, instytucji finansowych, rzeczoznawców.

Kluczowe informacje, jakich dostarcza raport historii pojazdów dla aut pochodzących z Belgii to:

· Weryfikacja przebiegu w narodowym rejestrze przebiegów CAR-PASS
· Statusy administracyjne pojazdu (pojazd zniszczony, naprawiany, importowany, eksportowany itp.)
· Daty administracyjne pojazdu (data pierwszej rejestracji i wyrejestrowania pojazdu z Belgii)
· Informacje podstawowe pojazdu (marka, model, rodzaj nadwozia, typ paliwa, kategoria itp.)
· Informacje techniczne pojazdu (masy własne, kod silnika, moc, wymiary)
· Informacje z ostatniej inspekcji technicznej (data ważności inspekcji, aktualny przebieg, poprzedni przebieg)
· Europejski standard emisji spalin
· Emisja zanieczyszczeń

Ciekawą funkcją raportu autoDNA na temat pojazdów z Belgii jest weryfikacja przebiegu pojazdu - odbywa się ona poprzez narodowy rejestr przebiegów CAR-PASS i pozwala określić, czy interesujący nas pojazd posiada rzetelną historię przebiegów w rejestrze CAR-PASS. W wyniku sprawdzenia dostępne są trzy możliwe rezultaty: przebieg wiarygodny dla pojazdów posiadających rzetelną historię oraz wystarczającą ilość danych, przebieg niewiarygodny dla pojazdów posiadających niewłaściwy stan licznika w porównaniu do danych znajdujących się w narodowym rejestrze przebiegów CAR-PASS oraz brak informacji dla aut, które nie figurują w rejestrze np. z powodu zezłomowania. Do sprawdzenia przebiegu wystarczy nr VIN samochodu z Belgii.

Źródło: autoDNA

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę