Arval podsumowuje sprzedaż aut używanych w 2022 roku. Skoda Octavia na szczycie

Arval podsumowuje sprzedaż aut używanych w 2022 roku Arval

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego pojazdów i rozwiązań z zakresu zrównoważonej mobilności, w 2022 roku sprzedał prawie 8000 samochodów pokontraktowych. Najczęściej wybieranym przez klientów modelem pojazdu była Skoda Octavia. Średni przebieg sprzedanych samochodów pokontraktowych wynosił zaledwie 78 tys. km. Arval ułatwia klientom indywidualnym dostęp do oferty samochodów używanych – w ubiegłym roku firma uruchomiła platformę internetową autoselect.arval.pl, zaś od stycznia oddała do użytku gruntownie zmodernizowane biuro i plac sprzedażowy w podwarszawskich Radziejowicach.

Sprzedaż samochodów pokontraktowych to istotny segment działalności Arval. W 2022 roku z placu w Radziejowicach wyjechało 1300 używanych aut, zaś łączna liczba wszystkich sprzedanych przez Arval samochodów używanych to prawie 8000 sztuk.

Parametry kupionych przez klientów pojazdów pokazują, że oferta samochodów poleasingowych jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niż w przypadku poszukiwania auta z drugiej ręki w innych źródłach. Średni wiek pojazdów sprzedanych w ramach Arval Autoselect to 3,5 roku, a średni przebieg to 78 tys. km – mówi Mikołaj Bąk, Remarketing Manager w Arval Service Lease Polska – Są to pojazdy od pierwszego właściciela, bardzo zadbane, serwisowane w autoryzowanych punktach z udokumentowaną pełną historią. Wszystkie pochodzą z legalnych, polskich źródeł, więc klient nie musi mieć żadnych obaw, że kupuje kota w worku. Pojazdy są objęte rękojmią i na wszystkie wystawiamy faktury. W naszym biurze sprzedaży dostępny jest doradca Banku BNP Paribas, który oferuje korzystne formy finansowania, przygotowane specjalnie z myślą o klientach Arval – dodaje Bąk.

Arval_AutoSelect Arval

Arval podsumował także najchętniej wybierane przez klientów marki i modele używanych pojazdów. Faworytem okazała się Skoda, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się model Octavia.

TOP 5 najchętniej kupowanych modeli aut poleasingowych:

  • Skoda Octavia
  • Renault Megane4 
  • Volkswagen Passat 
  • Skoda Fabia 
  • Skoda Superb

TOP 5 najchętniej wybieranych marek aut poleasingowych:

  • Skoda
  • Renault
  • Volkswagen
  • Opel
  • Ford

Ceny sprzedanych pojazdów zaczynały się od 26 500 zł, a wśród najciekawszych modeli z oferty aut pokontraktowych wymienić można: elektryczne Audi E-Tron, luksusowy Range Rover Velar, kompaktowe Hyundai i30N oraz Mini Cooper S. Arval intensywnie rozwija działalność związaną z samochodami pokontraktowymi. W ubiegłym roku firma zainwestowała w nową platformę internetową autoselect.arval.pl, która umożliwia łatwy zakup lub wynajem używanych aut z floty Arval, a rok 2023 rozpoczyna z nowym biurem sprzedaży i przebudowanym placem w podwarszawskich Radziejowicach.

Przebudowaliśmy nasze centrum pojazdów pokontraktowych Arval Autoselect zgodnie z sugestiami klientów. Otworzyliśmy nowe biuro, powiększyliśmy parking dla klientów i wyposażyliśmy go w stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Zmieniliśmy też sposób prezentacji pojazdów w Radziejowicach. Auta ustawione są według segmentów i podzielone na te przeznaczone do sprzedaży i do wynajmu. W ofercie stale mamy około 300 pojazdów. Każdego dnia przygotowujemy do sprzedaży lub wynajmu kolejnych 9-12 aut używanych – wyjaśnia Mikołaj Bąk.

Arval_sprzedaz_aut_samochody Arval

W ofercie Arval Autoselect samochody dostępne są także w re-leasingu, czyli ponownym wynajmie. Jest to sposób na użytkowanie stosunkowo młodego auta w bardzo atrakcyjnej cenie i z wszystkimi zaletami wynajmu z pełną obsługą. Klienci, którzy zdecydują się na wynajem auta pokontraktowego, korzystają z tych samych usług dodatkowych w ramach miesięcznej raty, które dostępne są przy wynajmie nowych pojazdów, m.in. obsługi serwisowej, przeglądów, assistance 24h, samochodu zastępczego, karty paliwowej oraz aplikacji My Arval Mobile. Używane samochody można wynająć na 2 lata.

Źródło: Arval BNP Paribas Group

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę