Apollo Tyres wyznacza nowego dyrektora działu opon rolniczych i przemysłowych

Guido Boerkamp nowym dyrektorem Apollo Off-Highway Tyres Apollo Tyres
11.4.2022

Firma Apollo Tyres mianowała Guido Boerkampa nowym dyrektorem działu opon rolniczych i przemysłowych – Off-Highway Tyres (OHT). Boerkamp zastąpi Ruuda Nijlanda, który przechodzi na emeryturę po ponaddziesięcioletnim okresie pełnienia tej funkcji w firmie.

Boerkamp ma 27-letnie doświadczenie w sektorze OHT. Dołączył do firmy (wtedy znanej jako Vredestein) w 1995 roku jako specjalista ds. produktów w zakresie opon rolniczych i przemysłowych. Następnie pracował jako kierownik ds. produktu, kierownik ds. rozwoju działalności oraz przewodniczący grupy produktów, aby ostatecznie pokierować europejskim działem badawczo-rozwojowym zajmującym się oponami rolniczymi i przemysłowymi firmy Apollo Tyres.

Na nowym stanowisku będzie nadzorował sprzedaż i marketing coraz szerszej gamy produktów rolniczych i przemysłowych marek Vredestein i Apollo, zarządzając dalszym rozwojem w całej Europie. Jego bezpośrednim przełożonym będzie Yves Pouliquen, szef działu sprzedaży i marketingu Apollo Tyres w Europie.
 
– Poświęciłem całą swoją karierę tej działalności: najpierw w firmie Vredestein przed przejęciem, a od tamtej pory w Apollo Tyres. Byłem świadkiem rozwoju firmy w momencie, gdy potrzeby sektora przemysłowych opon budowlanych i rolniczych zmieniały się w całej Europie – mówił Boerkamp. – Czuję dumę na myśl o tym, że kolejnym etapem w mojej karierze będzie wprowadzenie działu opon rolniczych i przemysłowych do nowej epoki, a jednocześnie wzięcie odpowiedzialności za rosnące portfolio produktów. Pragnę podziękować Ruudowi za położenie podwalin pod kontynuację misji rozwoju firmy podczas jego godnej podziwu kadencji.

Pouliquen dodaje: – Guido jest doskonale przygotowany do kierownictwa w dziale OHT. Zgromadził niezrównany poziom wiedzy i doświadczenia, które pomogą nam zapewniać jeszcze większą skuteczność na rynku europejskim podczas dostarczania klientom najlepszych w swojej klasie opon produkowanych zgodnie z najwyższymi standardami.

– Chciałbym podziękować Ruudowi za jego ogromny wkład w rozwój firmy Apollo Tyres oraz marek produktów Vredestein i Apollo – dodaje Pouliquen. – Zespół będzie za nim bardzo tęsknił. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze na emeryturze.  

Nijland dodaje: – Bycie częścią tej organizacji przez znaczącą część mojej kariery – gdy dostarczaliśmy rewolucyjne dla branży produkty we współpracy z naprawdę wyjątkowymi ludźmi – było dla mnie wielkim zaszczytem. Życzę Guido powodzenia na nowym stanowisku i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych sukcesów Apollo Tyres.

Źródło: Apollo Tyres

 


Więcej informacji udziela:
Robbert Holtkamp | dział komunikacji marketingowej OHT Europe
Tel.: +31 53 888 8187
Kom.: +31 6 1507 6475
Email: robbert.holtkamp@apollotyres.com

 

Apollo Tyres Ltd — informacje
Apollo Tyres Ltd to międzynarodowy producent opon i wiodąca marka opon na rynku indyjskim. Firma ma wiele zakładów produkcyjnych w Indiach, a także po jednym w Holandii i na Węgrzech. Firma dystrybuuje produkty pod dwiema markami — Apollo i Vredestein. Jej produkty są dostępne w ponad 100 krajach, a dystrybucja odbywa się za pośrednictwem sieci wyspecjalizowanych, firmowych salonów sprzedaży.

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę