Akademia Novol nie tylko szkoli polskich uczniów

Novol
22.2.2018

Zmiany gospodarcze, w tym wstąpienie Polski do Unii Europejskiej zrewolucjonizowały w ostatnich latach branżę lakierniczą. Nie tylko radykalnie wzrosło zapotrzebowanie, ale także pojawiły się nowe technologie, które wymusiły na producentach konieczność uzupełnienia wiedzy o produktach jak i technologiach. To wymusiło powstanie Centrum Szkoleniowego firmy Novol w Komornikach. 

Dynamika rozwoju sektora lakierniczego poskutkowała także niewydolnością szkolnictwa zawodowego i niskim poziomem właściwego przygotowania młodych do zawodu. To m.in. z tego powodu doszło do powstania projektu popularyzującego szkolnictwo zawodowe. W tym celu dla aktywizacji szkół stworzony został Turniej Młodego Lakiernika. Turniej to jednak tylko finał całorocznej pracy, jaka prowadzona jest w szkołach. Wiedza oraz umiejętności podnoszone są podczas szkoleń w Centrum firmy.

W tym celu Novol współpracuje bezpośrednio z kilkunastoma szkołami w Polsce, realizując szereg różnych wspólnych projektów jak szkolenia, turnieje, wsparcie podczas drzwi otwartych oraz różnych pikników i konferencji w szkołach prezentując możliwości co do innowacyjnego podejścia do nauki zawodu. Dodatkowo wspólnie z tymi szkołami prowadzony jest projekt ratowania zabytków w ramach praktycznej nauki zawodu. W ten sposób uczniowie nie tylko uczą się czegoś nowego, ale jednocześnie firma Novol ma pewność, co do sposobu wykorzystania materiałów, jakie przekazywane są szkołom oraz na bieżąco monitoruje efekt ich pracy. Dodatkowo na spektakularność przedsięwzięć młodzież bardzo chętnie bierze w tym udział, a szkoły mają dodatkową reklamę medialną i zainteresowanie społeczne. Działania te prowadzone są jako Akademia Renowacji i podczas Retro Motor Show Targi Poznańskie udostępniają na te działania halę ze sceną.

Zwieńczeniem tych wszystkich działań jest Turniej Młodego Lakiernika na Targach Poznańskich. Turniej ten ma być rozbudowany o strefę blacharza z racji bliskiego powiązania obu tych zawodów.

Źródło: Novol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę