Aisin Europe rozszerza zasięg marki ADVICS

Aisin Europe

Aisin Europe na tegorocznych targach Automechanika we Frankfurcie zaprezentowała, w jakim zakresie rozszerzyła markę ADVICS na cały portfel produktów do układów hamulcowych sprzedawanych na rynku wtórnym.

– Nasz najważniejszy komunikat przekazywany na Automechanice jest taki, że za naszymi częściami zamiennymi stoi moc oryginalnego wyposażenia naszego podmiotu macierzystego, grupy Aisinwyjaśnia Bérenger Léonard, starszy kierownik ds. strategii rynku wtórnego. - Klienci na rynku wtórnym mogą być pewni, że zapewniona im będzie obsługa i że dostaną części odpowiadające tym samym standardom jakości, które zapewniamy naszym klientom na rynku wyposażenia oryginalnego. Nazwa ADVICS oznaczająca Advanced Intelligent Chassis Systems jest od dawna używana w naszej działalności na rynku wyposażenia oryginalnego na oznaczenie mocy. Mając na uwadze udowodnioną jakość naszej oferty dla rynku wtórnego, podjęliśmy strategiczną decyzję o rozszerzeniu zakresu jej stosowania tak, aby objęła cały nasz program układów hamulcowych. A to jeszcze nie koniec – kontynuuje Bérenger. – Nieustanne inwestycje w badania i rozwój, procedury przeprojektowywania, zarządzania produktami aktualnymi i nowymi w ofercie sprawiają, że nasi klienci na rynku wtórnym mogą być pewni, iż marka ADVICS wciąż się rozwija.

Początkowo marka ADVICS była stosowana na rynku wtórnym tylko do określenia produktów Aisin do układów hydraulicznych oraz ograniczonej oferty klocków hamulcowych do pierwszego wyposażenia. Teraz – aby odzwierciedlić efektywność hamowania i wysoką jakość sterowania – hamulce, wszystkie klocki hamulcowe, zaciski hamulców, cylindry hamulców, zawory wspomagające uruchamianie hamulców oraz cylindry kół AISIN do samochodów w Europie i Azji będą sprzedawane pod marką ADVICS.

Firma przygotowała grunt pod tę zmianę w 2021 r., kiedy zmieniła wygląd opakowań wszystkich produktów przeznaczonych na rynek wtórny, żeby wzmocnić wizję i pozycję rynkową grupy. Wygląd ten opracowano zgodnie ze wspólnym dla całej grupy Aisin wzornictwem. Różnokolorowe paski wyróżniają poszczególne serie, co ułatwia ich identyfikację. 

Technologia BlueStop oznacza doświadczenie w sektorze wyposażenia oryginalnego 

W tym samym czasie Aisin Europe wprowadził koncepcję technologii BlueStop. Jest to wspólna nazwa szeregu technologii stanowiących owoc ogromnego doświadczenia ADVICS w sektorze wyposażenia oryginalnego i cechujących się unikatowymi właściwościami i zaletami spełniającymi konkretne oczekiwania klientów na całym świecie.

Pierwsze tę transformację przeszły tarcze hamulcowe. W 2021 r. wprowadzony został program wykorzystujący platformę BlueStop o cechach specyficznych dla środowiska, w którym ma ona być używana. 

Oto przykłady:

  • Na rynki Japonii, Ameryki Północnej i Rosji wprowadzone zostały opakowane w ciemnoniebieską obudowę ze złotymi paskami, oparte na doświadczeniu zdobytym w sektorze wyposażenia oryginalnego, dopracowane ceramiczne klocki hamulcowe. Zastosowano w nich MicroStructure Control (MSC) i Ceramic Tribo Technology (CTT). Najważniejsze zalety tej linii produktów to doskonałe czucie i stabilne hamowanie, minimalne pylenie i zużycie wirnika, a przy tym niemal całkowity brak hałasu i wibracji.
  • Na rynki Azji, Europy i Ameryki Południowej wprowadzone zostały klocki hamulcowe o niskiej zawartości stali, opakowane w czarną obudowę z czerwonymi paskami. Zastosowano w nich Tough Body Structure (TBS) oraz strukturę macierzową, żeby zapewnić silne, równomierne hamowanie.

O Aisin Europe S.A.
Należąca do grupy Toyota Grupa AISIN obejmuje sześć głównych firm. Jako jeden z czołowych liderów w produkcji części samochodowych na rynku oryginalnego wyposażenia Grupa AISIN zatrudnia około 120 000 pracowników w swoich 201 spółkach zależnych na całym świecie i zajmuje piąte miejsce w skali całego świata wśród dostawców części samochodowych dla producentów oryginalnego wyposażenia. Pion AISIN Europe Aftermarket ma siedzibę w Belgii i dostarcza pełną gamę części zamiennych do układów hamulcowych, kierowniczych i zawieszenia, a także układów chłodzenia, silników, układów napędowych, płynów oraz samochodowych części zamiennych dla globalnej bazy klientów.

Źródlo: Aisin Europe

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę