W sytuacjach koniecznej wymiany oleju silnikowego w samochodzie należy pamiętać, aby jego klasa lepkości i jakości była zgodna z zaleceniami producenta danego modelu pojazdu. Zatem przed wymianą oleju należy zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu, aby dobrać odpowiedni olej silnikowy i zweryfikować częstość jego wymiany. Trzeba również wziąć pod uwagę rodzaj silnika i jego przebieg.
Marcin Kruczkowski, wiceprezes PSA Finance Polska sp. z o.o. i Arkadiusz Choszczyk, członek zarządu PSA Finance Polska sp. z o.o. podpisali umowę współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska S.A.
Grupa PSA realizuje wprowadzoną kilka lat temu strategię „Power of Choice”. Oznacza ona możliwość wyboru napędu spalinowego lub elektrycznego dla każdego modelu przy założeniu identycznych cech funkcjonalnych obu typów pojazdów.
Wysokiej jakości olej przekładniowy jest niezbędny do prawidłowego działania każdej skrzyni biegów. Chociaż wymiana oleju jest zwykle kojarzona z automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów, często jest również wymagana w skrzyniach manualnych.
Koncerny samochodowe FCA i PSA podpisały umowę, według której nastąpi ich fuzja i powstanie gigant motoryzacyjny o wartości 50 miliardów dolarów. Będzie to w czwarty największy producent samochodów na świecie pod względem produkcji i trzeci pod względem dochodów.
Toyota Motor Corporation (TMC) i Grupa PSA (PSA) ogłosiły, że zacieśniają współpracę. Pod koniec 2019 roku PSA rozszerzy gamę samochodów dostawczych produkowanych wspólnie z Toyotą na europejski rynek. Toyota rozpocznie sprzedaż modelu z segmentu C-Van, produkowanego w fabryce w Vigo w Hiszpanii.
Grupa PSA po raz drugi z rzędu przyznała firmie Hidria oraz jej pracownikom nagrodę dla najlepszego dostawcy „PSA Best Plant 2018”. PSA, jeden z największych na świecie producentów samochodów, przyznaje tę nagrodę dostawcom, którzy zapewniają najwyższą jakość dostarczanych produktów.
Grupa PSA wchodzi na rynek północnoamerykański z ofertą usług wspólnego użytkowania samochodów.
Nie milkną echa wczorajszej informacji o przejęciu marki Opel przez francuski koncern PSA. Jakie skutki przyniesie ta decyzja dla obu stron? A jakie dla Polski, gdzie, jak wiadomo, prężnie działa fabryka Opla w Gliwicach?
Niezależna komisja francuskich eksertów wzięła pod lupę auta od PSA. Są już wyniki.
Jean-Marc Finot obejmie stanowisko dyrektora Centrum Doskonalenia i Sportów Samochodowych.
Po premierowym przejeździe w trybie autonomicznym na trasie Paryż-Bordeaux, prototypowy pojazd PSA Peugeot Citroën przekroczył granice Francji, pokonując kolejną trasę o długości około 3 000 km z Paryża, poprzez Vigo, do Madrytu.
Grupa PSA Peugeot Citroën i organizacja pozarządowa Transport & Environment podjęły decyzję o wspólnym działaniu mającym na celu przeprowadzenie pomiarów i opublikowanie do wiosny 2016 roku oficjalnych danych dotyczących zużycia paliwa w rzeczywistych warunkach użytkowania.
Silnik ten jest montowany do najpopularniejszych aut koncernu. Napędza między innymi modele Peugeot 208, 308, 2008 oraz 3008, Citroën C3, C4, C4 Cactus i C4 Picasso.
PSA Peugeot Citroën potwierdza, że samochody koncernu są zgodne z przepisami w zakresie emisji zanieczyszczeń i podejmuje inicjatywę opublikowania zużycia paliwa swoich modeli w warunkach użytkowania przez klientów we współpracy z niezależnym instytutem.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?