Smog, hałas, korki – to codzienność mieszkańców wielu polskich miast. W odpowiedzi na ten problem wprowadzane są Strefy Czystego Transportu, które mają znacząco poprawić jakość powietrza.
Wobec wyzwań związanych z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych, jedną z kluczowych metod dekarbonizacji w transporcie drogowym staje się paliwo gazowe.
Volkswagen jest europejskim pionierem, jeśli chodzi o wsparcie rozwoju odnawialnych źródeł energii na dużą skalę. Marka z Wolfsburga jest obecnie zaangażowana w 26 projektów związanych z zieloną energią elektryczną w dziewięciu krajach na naszym kontynencie.
Jaką rolę odgrywają zielone korytarze i co jest dziś największym wyzwaniem w ich tworzeniu? Na pytanie odpowiada Girteka która buduje swoje usługi w oparciu o digitalizację i zrównoważone rozwiązania transportowe.
Girteka, europejska firma transportowa, uruchomiła nowy program - Alternative Fuel Program (AFP) jako jedną z inicjatyw w działaniach na rzecz dekarbonizacji procesów logistycznych poprzez zastosowanie paliwa HVO w codziennych operacjach.
Globalna sprzedaż samochodów hamuje, ponieważ słabnie impuls odreagowania popytu po pandemii, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Europie, a konsumenci odczuwają presję wysokich cen paliw i kredytów – wynika z analiz Allianz Trade.
Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, odpowiadając na politykę zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, poszerza flotę własną z napędem na LNG.
W dniach 10-14 września 2024 r. odbyły się targi Automechanika Frankfurt. Na wydarzeniu nie zabrakło reprezentantów firmy Highway Automotive.
Raben Transport, spółka należącą do Grupy Raben, specjalizująca się w transporcie ładunków całopojazdowych, nawiązała współpracę z niezależną grupą multienergetyczną Unimot.
Dział Performance Materials firmy BASF prezentuje swoją strategię osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, wyznaczając kluczowe etapy na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.
Przejście na pojazdy LEV z wykorzystaniem planowanej pojemności akumulatorów w Europie może zmniejszyć zależność od surowców krytycznych i obniżyć emisję CO2e w transporcie do 2030 roku o 30 milionów ton.
Coraz więcej mówi się o środowiskowych regulacjach i planach Unii Europejskiej w tym obszarze. Sporym zainteresowaniem cieszy się np. temat tzw. dyrektywy budynkowej (EPBD).
Raben Transport jako pierwsza spółka w Grupie Raben w Polsce postawiła sobie za cel, by w 2025 roku 10% jej floty korzystało z paliw alternatywnych.
Strefa Czystego Transportu w Warszawie obowiązuje w ścisłym centrum od 1 lipca. Obecnie na jej obszar nie mogą wjeżdżać samochody z silnikiem benzynowym (w tym LPG) starsze niż 27 lat lub niespełniające normy Euro 2 oraz pojazdy z silnikiem Diesla (w tym LPG) starsze niż 19 lat lub nieodpowiadające standardom normy Euro 4 – z pewnymi wyjątkami.
Porsche pieczętuje współpracę z Hydro, norweskim przedsiębiorstwem z branży aluminium: przedstawiciele obu firm określili w umowie możliwość dostarczania aluminium pierwotnego o obniżonej emisji CO2, a także aluminium wtórnego o znacznej zawartości materiałów pochodzących z recyklingu.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?