Tańszy przejazd za dbanie o samochód? To możliwe dzięki nowemu programowi „Traficar Ogarniam”.
Spółka 4Mobility uruchomiła nową aplikację. Finalizuje też proces podwojenia floty. Nowe auta sprawią, że 80% wszystkich pojazdów 4Mobility będą stanowiły samochody z segmentu premium, a dzięki nowej usłudze klienci spółki będą mogli wypożyczyć je również w wersji nieoznakowanej firmowymi logotypami.
4Mobility uruchomiła usługę stanowiącą odpowiedź na zagrożenie infekcji koronawirusem. Klienci spółki mają możliwość zamówienia zdezynfekowanego auta bezpośredniego przed jego użyciem. Opcja ta dostępna jest we wszystkich lokalizacjach, w których działa aplikacja spółki. 4Mobility wspiera również aktywnie instytucje walczące z pandemią koronawirusa.
Polacy coraz chętniej korzystają z systemów wynajmu pojazdów współdzielonych, co widać na ulicach największych polskich miast. Popularność zdobywają nie tylko wypożyczalnie samochodów, ale także małe pojazdy elektryczne w postaci rowerów czy elektrycznych hulajnóg. Operatorzy zachęcają do korzystania ze swoich usług, gdyż jeden współdzielony pojazd może zastąpić nawet kilkanaście prywatnych aut w centrum miasta, co pozytywnie wpływa na środowisko.
Z szacunków ONZ wynika, że w 2050 r. aż 68% osób na świecie będą stanowić mieszkańcy miast. Już teraz metropolie borykają się z problemem korków, braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych i zanieczyszczenia powietrza.
Nowe technologie i usługi transportu oparte na ekonomii współdzielenia stają się w Polsce coraz bardziej powszechne. Korzystają z nich przeważnie młodzi, zamieszkujący duże miasta i zarabiający powyżej średniej krajowej. Największą popularnością cieszy się wynajem rowerów na minuty oraz aplikacje do zamawiania taksówek i współdzielenia przejazdów, takie jak Uber czy Taxify.
Dzięki współpracy Penta Investments i 4Mobility w nowo otwartym biurowcu D48 w Warszawie będzie można skorzystać z pierwszych w Polsce elektrycznych aut na minuty. Dwa samochody BMW i3 będą dostępne dla użytkowników już w październiku. To 47. baza wynajmu aut 4Mobility na terenie Warszawy i jednocześnie pierwsza o charakterze stacji ładowania.
Wczoraj zainaugurowała pierwsza na Śląsku uniwersalna stacja ładowania samochodów elektrycznych w centrum handlowym, połączony ze startem aplikacji carsharingowej dla tego typu pojazdów.
XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy dotknęło bardzo wiele tematów, na szczególne zainteresowanie zasługuje jednak zagadnienie smogu i ściśle z nim związana elektromobilność. Dość często mówi się o nich w mediach, szczególnie w kontekście carsharingu i emisji CO2 przez samochody. Jednak czy wiemy, co to jest tak naprawdę smog, normy emisji i po co nam elektromobilność i carsharing?
Carsharing, czyli krótkoterminowe wypożyczanie samochodu, pozwala skorzystać z możliwości, jakie daje auto, bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Jest dobrą alternatywą dla kierowców, którzy pokonują rocznie poniżej 10 tys. kilometrów.
Emisja spalin, niedostatek miejsc parkingowych i uciążliwe korki to największe wyzwania miast związane z ruchem drogowym. Według Carla Friedricha Eckhardta z Grupy BMW, obok nowych technologii, rozwiązaniem może być popularny w Europie model współużytkowania samochodów czy elektryczne pojazdy, mocno wspierane na szczeblu rządowym. Kierunki rozwoju polskim samorządom wyznaczają zachodnioeuropejskie metropolie.
Na wybranych stacjach PKN Orlen w Warszawie oraz Krakowie będzie można niebawem wypożyczyć oraz pozostawić samochód. To efekt podpisanej współpracy pomiędzy koncernem paliwowym a firmą Traficar.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?