Orlen angażuje się w carsharing

CC BY-SA 3.0/Wikimedia
23.5.2017

Na wybranych stacjach PKN Orlen w Warszawie oraz Krakowie będzie można niebawem wypożyczyć oraz pozostawić samochód. To efekt podpisanej współpracy pomiędzy koncernem paliwowym a firmą Traficar.

To kolejny krok koncernu PKN Orlen w celu zapewnienia jak najbardziej kompleksowej obsługi klienta. Poza zapewnieniem dostaw paliwa dla samochodów oraz świadczeniem dodatkowych usług, np. myjni, na stacjach zaczną działać już wkrótce wypożyczalnie samochodów.

Współpraca ta wpisuje się w naszą strategię i plany rozwoju segmentu detalicznego. Stale analizujemy trendy rynkowe i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klienta. Carsharing to bardzo perspektywiczna usługa, a wspierając jej rozwój przyczyniamy się do zwiększania innowacyjności krajowej gospodarki i rozszerzania oferty mobilności w oparciu o polskie spółki i polski kapitał – powiedział Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży, PKN Orlen.

Współpraca z PKN Orlen to dla naszej firmy możliwość rozwoju i zwiększenia dostępności usługi. Duże znaczenie ma dla nas fakt, że PKN Orlen, tak jak Traficar dostrzega potrzebę inwestowania w nowoczesne rozwiązania transportowe i jest aktywnym inicjatorem zmian społecznych w zakresie poruszania się i komunikacji. Dlatego nasza współpraca ma wymiar znacznie głębszy niż tylko obecność samochodów na stacjach paliw partnera. Użytkownicy otrzymują innowacyjną, wygodną i kompleksową usługę – tłumaczy Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

Usługa wypożyczania samochodu na stacjach paliw ORLEN będzie dostępna od 1 czerwca 2017 r. w Warszawie i Krakowie. Poza wyznaczeniem dedykowanych miejsc parkingowych na obiektach koncernu, planowany jest również szereg wzajemnych działań sprzedażowych, promocyjnych i społecznych.

Źródło: PKN Orlen

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę