Zdaniem EXPERTa: Joanna Kaczmarek-Ćwiszewska, Dyrektor Handlowy w UNIMETAL

Zdaniem EXPERTa: Joanna Kaczmarek-Ćwiszewska z UNIMETAL Raven Media
29.5.2025

Polski rynek może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami, które w niczym nie ustępują zagranicznej konkurencji. Producenci nieustannie rozwijają swoje produkty, wzbogacając je o nowe funkcjonalności.

Joanna Kaczmarek-Ćwiszewska, Dyrektor Handlowy w UNIMETAL  zwraca uwagę na swoje rozwiązania:

– Na przykład szarpak hydrauliczny o dużej mocy, przede wszystkim dla ciężkich pojazdów, przy których standardowe na rynku urządzenia nie wystarczają. Nowe metody badania ABS i ESP na urządzeniach rolkowych. Tester skuteczności tłumienia za pomocą minimalnego przesunięcia fazowego, który sprawdza się w przypadku zarówno lekkich pojazdów jak i ciężkich SUV-ów. Dodam, że właśnie wprowadzamy do oferty urządzenia do badania bezpieczeństwa pojazdów elektrycznych – w tym sprawdzania uziemienia, izolacji czy prądów upływowych. Choć tu nadal pozostaje kwestia ustanowienia wymagań prawnych i kryteriów oceny bezpieczeństwa w tym zakresie. Nowe urządzenia integrujemy z naszymi systemami IT do zarządzania diagnostyką.

Krajowa konkurencyjność w obszarze urządzeń diagnostycznych

Polscy producenci urządzeń diagnostycznych stanowią realną konkurencję dla zachodnich koncernów. Joanna Kaczmarek-Ćwiszewska podkreśla:

– Warto podkreślić, że polska oferta w niczym nie ustępuje rozwiązaniom importowanym. Co wyróżnia producenta od importera? Przede wszystkim to, że jako krajowy producent linii diagnostycznych i oprogramowania zapewniamy szybki serwis, oferujemy krótkie terminy dostaw, gwarantujemy dostępność części zamiennych przez wiele lat. Kupno urządzeń to dopiero początek współpracy – traktujemy ją jak wieloletnie partnerstwo. Nasi klienci wiedzą, że nie sprzedajemy tylko sprzętu – oferujemy kompletny pakiet, w tym: fachowe wsparcie, korzystne warunki serwisowe i autorskie oprogramowanie, które rozwijamy samodzielnie. Dzięki temu możemy dostosowywać je do realnych potrzeb użytkowników czy zmian ustawowych. Dobrym przykładem jest system iSKP, który automatycznie przekazuje dane do innego programu i archiwizuje dokumentację z przeglądów.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę