Zaawansowana technologia wizualizacji w Centrum Projektowym Opla

Materiał prasowy Opla
16.3.2016
Reklama
Reklama

Firma Opel kontynuuje inwestycje w infrastrukturę projektową. Centrum Projektowe w Rüsselsheim zostanie rozbudowane nakładem 11 milionów euro. Supernowoczesne technologie wizualizacji i łączności umożliwią jeszcze lepszą i bardziej efektywną pracę. Zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2017 roku.

Uroczystość rozpoczęcia rozbudowy i modyfikacji ośrodka odbyła się we wtorek z udziałem dyrektora generalnego firmy Opel, dr. Karla-Thomasa Neumanna. W symbolicznym wbiciu pierwszych łopat uczestniczyli także Mark Adams, wiceprezes ds. designu oraz Uwe Baum, zastępca przewodniczącego Rady Pracowniczej w firmie Opel.

Reklama

Rozbudowa Centrum Projektowego otworzy nowe możliwości przed naszym kreatywnym zespołem i pomoże nam przejść do następnego etapu ofensywy modelowej. Inwestycja wzmocni także pozycję Centrum Projektowego w Rüsselsheim jako europejskiego fundamentu globalnego rozwoju firmy - komentował dr. Karl-Thomas Neumann.

Sprzęt do projekcji wirtualnej rzeczywistości, kompleksowe systemy wideokonferencyjne, a także niezwykle nowoczesna koncepcja sieci, umożliwią pracownikom Centrum Projektowego jeszcze szybsze podejmowanie decyzji.

- Najnowocześniejsze wyposażenie pozwoli na łączenie i wzajemne porównywanie różnych technologii i technik — od glinianych modeli do rzeczywistości wirtualnej lub rozszerzonej. Dzięki temu firma Opel będzie mogła wyznaczać międzynarodowe standardy w tym sektorze — powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania.

Reklama

W ostatnim czasie jest to już druga poważna inwestycja Opla w dziedzinie projektowania. Wcześniej, nakładem 5 milionów euro, firma zbudowała centrum frezowania wysokoobrotowego.

Poszerzenie możliwości w zakresie projektowania jest kolejnym etapem realizacji zakrojonej na szeroką skalę ofensywy modelowej Opla. Do 2020 roku firma wprowadzi na rynek 29 nowych modeli. Pierwszym z nich będzie nowa Astra Sports Tourer, której dostawy rozpoczną się już od kwietnia.

Źródło: Opel, Mototarget.pl

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama