Wyświetlacz i przełączniki Continental z nagrodami German Design Award

Nagrody Continental w konkursie German Design Award 2020
28.4.2020

Continental, producent opon premium i firma technologiczna, zdobył dwie nagrody w konkursie German Design Award. Zmieniające kształt przełączniki Morphing Controls zostały nagrodzone jako „Zwycięzca” w kategorii „Doskonały Projekt Produktu”.

W tej samej kategorii nagrodzono również wyświetlacz z plastikowym ekranem o zakrzywionym kształcie Curved Plastic Lens. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Niemiecka Rada ds. Projektowania uznała jakość naszych prac projektowych i rozwojowych. Nagrody te zachęcają nas do ciągłego rozwoju naszych rozwiązań, w celu poprawy komfortu użytkowania – powiedział dr Frank Rabe, kierownik działu Human Machine Interface Business Unit w Continental.

Przełączniki Morphing Controls

Podświetlane przyciski wyłaniają się same, gdy kierowca zbliży dłoń do deski rozdzielczej. Tam, gdzie przed chwilą znajdowała się gładka powierzchnia tapicerki imitująca naturalną skórę, pojawiają się trójwymiarowe, podświetlane przyciski. Gdy kierowca użyje wybranego przycisku, odczuje krótki impuls – drganie przycisku – jako potwierdzenie operacji. Po odsunięciu dłoni przyciski z powrotem zmieniają kształt z wypukłego na płaski, znikając bez śladu z powierzchni deski rozdzielczej. Dzięki rozwiązaniu Morphing Controls, czyli elementom obsługi, które automatycznie zmieniają kształt, Continental usprawnia interakcję człowiek-maszyna we wnętrzu pojazdu, ułatwiając korzystanie z jak największej liczby funkcji przy użyciu jak najmniejszej liczby przycisków.

Wyświetlacz o zakrzywionym ekranie

Wyświetlacze z zakrzywionymi plastikowymi ekranami to kolejny krok w ewolucji interfejsu użytkownika, ułatwiającego interakcję pomiędzy pojazdem a kierowcą lub pasażerem. Niewielkie promienie krzywizny w połączeniu z elementami topograficznymi powierzchni znacznie poprawiają wrażenia użytkowników przy korzystaniu z systemów wieloekranowych w samochodzie. Pozwalają też na większą swobodę w projektowaniu wnętrz aut. Dodatkowo, zakrzywione ekrany z tworzywa sztucznego nadają się do stosowania na dużą skalę w produkcji seryjnej, przy zachowaniu wysokiej efektywności kosztowej.

Źródło: Continental

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę