The Art of Braking: Fascynująca wystawa poświęcona hamulcom

Wystawa poświęcona hamulcom Brembo
12.9.2022

W dniach 6–18 września 2022 w Museo delle Culture (MUDEC) w Mediolanie odbywa się wystawa poświęcona hamulcom marki Brembo.

Wystawa prezentuje ponad 60 lat historii słynnej marki poprzez jej projekty, innowacje i badania, na której immersyjne doświadczenie zwiedzających tworzą nowoczesne rozwiązania technologiczne, aranżacja świateł i instalacje video.

– Hamulce są ważnym elementem naszego życia – mówi Matteo Tiraboschi, Brembo Executive Chairman. – Na wystawie w Mudec chcemy wyciągnąć hamulce poza kontekst samochodu, żeby pokazać je w nowym świetle i poprzez język sztuki. Hamulec to nie tylko narzędzie służące bezpieczeństwu. Może on ilustrować również dużo głębszą historię: innowacje technologiczne, nowoczesne projekty i doskonałe materiały. To symbol wydajności, emocji i piękna. Jesteśmy pewni, że ci, którzy odwiedzą wystawę „The Art of Braking”, będą mieli okazję odkryć niesamowity i fascynujący świat.

Dzięki interaktywnym instalacjom, projektom świetlnym i filmom zwiedzający zostaną poprowadzeni przez kształty, materiały, kolory, style i ewolucję układów hamulcowych, z ich charakterystycznymi elementami, takimi jak zaciski, tarcze i klocki. Nowoczesne technologie i design zaprezentowane będą w fascynującej podróży: od początków firmy do wyzwań przyszłości, takich jak zrównoważony rozwój i elektomobilność.

Brembo zawsze łączyło osiągi i design, dzięki czemu hamulce tej marki zawsze się wyróżniają. Wystawa obejmie 8 działów tematycznych – pochodzenie, początek, wyścigi, badania, styl, design, świat, przyszłość.

MUDEC – Museo delle Culture di Milano
Via Tortona 56
Mediolan
www.mudec.it

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę