Wyniki finansowe LKQ Europe za trzeci kwartał 2021 r. z najwyższą marżą EBITDA od ponad dziewięciu lat

Wyniki finansowe LKQ Europe za trzeci kwartał 2021 r. LKQ Europe
10.11.2021

LKQ Corporation (Nasdaq: LKQ), spółka macierzysta LKQ Europe, udostępniła wyniki za trzeci kwartał 2021 roku, które odzwierciedlają świetną kondycję firmy w szeregu kluczowych wskaźników, takich jak łączne przychody, rentowność segmentu i wolne przepływy pieniężne.

Wzrost przychodów o 2,7% do 1,53 mld USD i wzrost marży EBITDA do 11,5% w segmencie europejskim.

– Nasze inicjatywy w zakresie doskonałości operacyjnej nadal przynoszą rekordowe wyniki dla LKQ. W tym kwartale odnotowaliśmy najwyższy w historii spółki wskaźnik zysku na akcję (EPS) i marżę EBITDA segmentu za trzeci kwartał. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyników naszego segmentu europejskiego, ponieważ jego marża w trzecim kwartale wynosząca 11,5% jest najwyższa od ponad dziewięciu lat. Wyniki te potwierdzają nasze zaufanie do programu 1 LKQ Europe, strategicznych inicjatyw, które go wspierają, oraz możliwości zespołu odpowiedzialnego za jego wdrażanie – mówi Dominick Zarcone, prezes i dyrektor generalny LKQ Corporation.

Duże znaczenie w sukcesie na europejskim rynku ma również szereg zaplanowanych działań ELIT Polska.

Globalne przychody za trzeci kwartał 2021 r. wyniosły 3,3 mld USD, co stanowi wzrost o 8,2% w porównaniu z 3 mld USD w trzecim kwartale 2020 r., odzwierciedlając roczny wpływ pandemii w trzecim kwartale 2020 r. Segment europejski LKQ odnotował wzrost przychodów o 2,7% do 1,53 mld USD w trzecim kwartale 2021 r. w porównaniu do 1,48 mld USD w trzecim kwartale 2020 r.

– Zespół LKQ Europe nadal osiągał pozytywne wyniki mimo wymagającego środowiska, rosnących kosztów łańcucha dostaw i ograniczeń związanych z COVID-19. Cieszy mnie stałe koncentrowanie się pracowników na naszych klientach, co napędza wydajność, a w konsekwencji zwiększa nasze marże operacyjne. Realizacja programu 1 LKQ Europe nadal przynosi zamierzone efekty – mówi Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

Źródło: LKQ Europe

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę