Wyprodukowano 2 miliony wtryskiwaczy gazowych Barracuda. Do wygrania nowe egzemplarze

Wyprodukowano 2 miliony wtryskiwaczy gazowych Barracuda. Do
3.7.2020

Z linii produkcyjnej białostockiego producenta kompletnych systemów autogazu – firmy ALEX – zjechał 2-milionowy egzemplarz jednego z najbardziej rozpoznawalnych wtryskiwaczy gazowych na rynku – Barracudy.

Barracuda to szybka i drapieżna ryba morska. Ta z Białegostoku nie pływa, lecz od 2012 roku jest kluczową częścią samochodowych instalacji autogazu. Nazwa znanego na całym świecie wtryskiwacza paliwa LPG, nie bez przyczyny nawiązuje do walecznych cech morskiego drapieżnika. Wtryskiwacz został stworzony kierowcom poszukujących niezawodnych instalacji LPG.

Historia wtryskiwaczy Barracuda

Pierwsze wtryskiwacze gazowe pojawiające się na rynku, spełniały europejskie normy emisji spalin na poziomie EURO 3, a przyspieszające tempo rynkowych innowacji, wymusiło stworzenie urządzeń na poziomie EURO 5 i 6. To właśnie wtedy powstała Barracuda, która oficjalną premierę miała na międzynarodowych targach GasShow w 2012 roku, gdzie została doceniona nagrodą INPRO.

Po hucznej premierze przyszedł czas na najcięższą próbę – weryfikację rynkową. Wtryskiwacz już wtedy podbił serca instalatorów oraz użytkowników na całym świecie i od tej pory Barracuda jest synonimem niezawodnego wtryskiwacza LPG.

Naszymi rozwiązaniami zdobyliśmy najpierw rynek polski, a następnie 40 rynków zagranicznych. Zbieramy gratulacje nawet od Włochów, którzy przez lata twierdzili, że my w Polsce nic konkurencyjnego wobec nich nie zrobimy. To jest powód do dumy – nie ukrywa satysfakcji prezes firmy Tadeusz Ożarowski. – Dziś nie musimy sami chwalić tej konstrukcji. Najlepszą pochwałą jest opinia klientów, którzy polecają sobie nasze rozwiązania. To najlepsza rekomendacja.

2.000.000 wtryskiwaczy gazowych Barracuda

Jubileuszowy egzemplarz zszedł z linii produkcyjnej 19 czerwca 2020 r. Zapotrzebowanie na Barracudy wcale nie słabnie, a wręcz przeciwnie – rośnie w coraz szybszym tempie. Obecnie wtryskiwacze są eksportowane do 43 krajów na świecie. To niezbity dowód na ich niezawodność i popularność. Producent nie zamierza jednak spoczywać na laurach – Wierzymy w to co robimy, a bezpieczeństwo i zadowolenie naszych Klientów daje nam energię do dalszego działania – mówi prezes ALEX-a.

Co wyróżnia wtryskiwacze Barracuda?

Barracudę skonstruowano i wykonano w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko przywierania zanieczyszczeń znajdujących się w gazie do powierzchni wewnątrz wtryskiwacza. Sukces niezawodności wtryskiwacza tkwi w szczegółach, między innymi w uszczelnieniach. Są one produkowane ze specjalnie zaprojektowanych mieszanek fluorokauczukowych, których dokładny skład jest ściśle strzeżoną tajemnicą firmy. W konstrukcji Barracudy zastosowano nowoczesne nanopowłoki oraz powłoki fluoropolimerowe z funkcją non-stick i anti-freeze, które skutecznie chronią elementy wykonawcze wtryskiwacza przed szkodliwym działaniem czynników fizykochemicznych.

Zastosowaliśmy w Barracudach nanopowłoki o wysokich właściwościach tribologicznych i antyadhezyjnych. Ich główną rolą jest zmniejszenie tarcia i wydłużenie żywotności poszczególnych elementów wtryskiwacza. Dodatkowo chronią też mechaniczne elementy wtryskiwacza przed przywieraniem mikroskopijnych zanieczyszczeń, które znajdują się w gazie. Dzięki temu nasze Barracudy doskonale radzą sobie w różnych, nawet skrajnych warunkach pracy – wyjaśnia Piotr Świrydowicz, główny konstruktor wtryskiwaczy Barracuda.

Wtryskiwacze są dostępne w wersji do pojedynczego montażu, jak i zespolone w listwy 2, 3 i 4 – cylindrowe. Wykręcana dysza kalibracyjna umożliwia płynną regulację przepływu gazu i wydajności wtryskiwacza (od 20 do 50 KM na cylinder).

Konkurs – Ile przejechały Twoje Barracudy?

Z okazji wyprodukowania 2-milionowego wtryskiwacza, ALEX ogłasza konkurs pod nazwą "Ile przejechały Twoje Barracudy?".

Zasady konkursu:

  1. Zrób kilka zdjęć swojego samochodu oraz wtryskiwaczy Barracuda, które masz zamontowane pod maską.  
  2. Udokumentuj, ile kilometrów przejechałeś już na swoich egzemplarzach wtryskiwaczy. Preferowane są zdjęcia/skany książki serwisowej instalacji LPG lub inny wiarygodny sposób.
  3.  Napisz kilka słów o montażu instalacji, Twoich odczuciach z użytkowania i jazdy na LPG, ocenie produktów ALEX – wykaż się kreatywnością.
  4. Zdjęcia wraz z opisem i uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym (skan lub plik tekstowy) prześlij na adres: konkurs@optimagas.com
Reklama

​​​​​Konkurs trwa od 2 lipca 2020 do 31 lipca 2020.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni zestawami nowych wtryskiwaczy Barracuda wraz z bezpłatnym montażem w jednym z warsztatów sieci ALEX.

Źródło: ALEX

Powiązane firmy

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę