Women's Worldwide Car of the Year ogłasza tegorocznych zwycięzców

Women's Worldwide Car of the Year ogłasza zwycięzców WWCOTY

Women's Worldwide Car of the Year ogłasza zwycięzców pięciu kategorii w tegorocznej edycji: Samochód rodzinny, Duży samochód, SUV, Ekskluzywny samochód oraz 4x4 & Pick-Up. Wszystkie te pojazdy reprezentują doskonałość w swoich segmentach pod względem bezpieczeństwa, prowadzenia, technologii, komfortu, wydajności, wpływu na środowisko i stosunku jakości do ceny.

W sumie 62 kandydatów ubiegało się o zwycięstwo w jednej z kategorii WWCOTY. Wszystkie z nich muszą spełniać wymóg wprowadzenia na rynek na co najmniej dwóch kontynentach w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

To już 14. edycja nagród przyznawanych przez WWCOTY, która składa się z zespołu 75 dziennikarek motoryzacyjnych z 52 krajów na pięciu kontynentach. Jest to jedyne żeńskie jury w branży motoryzacyjnej na świecie.

Praca jurorów w ciągu ostatniego roku była naznaczona ciągłą ewolucją rynku w kierunku bardziej wydajnych i zrównoważonych modeli.

Głosowanie nie było łatwe ze względu na niezwykły poziom kandydatów – mówi Marta Garcia, przewodnicząca Women's Worldwide Car of the Year. – Żaden głos nie został oddany przypadkowo. Wszystkie odpowiedziały na wymagające testy jazdy, szczegółowe analizy i wymagające badania konkurencji. Właśnie dlatego nagrody WWCOTY są punktem odniesienia dla milionów nabywców na całym świecie.

Rezultatem jest pięć bezkonkurencyjnych modeli, pięć samochodów, które reprezentują doskonałość w swojej kategorii, samochodów, które zasługują na jedną z nagród Women's Worldwide Car of the Year.

Tych pięciu ogłoszonych zwycięzców przejdzie teraz do ostatniej rundy oceny, aby wyłonić zdobywcę głównej nagrody WWCOTY. Zwycięzca Women's Worldwide Car of the Year zostanie ogłoszony na kanale Youtube Women's Worldwide Car of the Year 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.

2024 Women’s Worldwide Car of the Year –  Zwycięzcy kategorii

Samochód rodzinnyVolvo EX30
Duży samochódBMW serii 5
SUVKia EV9
4x4 i PICK-UPVolkswagen Amarok    
Samochód ekskluzywny Aston Martin DB12

 

Volvo EX30

To pierwszy kompaktowy SUV klasy premium, trzeci w 100% elektryczny model Volvo i jego najbardziej przystępny cenowo samochód. Wyróżnia się homologowanym zasięgiem 450 kilometrów, jakością, wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa i tym, że jest to Volvo o najniższym jak dotąd śladzie węglowym. Wygodny i przestronny.

Women's Worldwide Car of the Year ogłasza tegorocznych zwycięzców zdjęcie w treści artykułu

BMW serii 5

BMW serii 5 jest oferowane z pełną gamą silników, w tym po raz pierwszy z wersją w pełni elektryczną, a także w wariancie rodzinnym. Ósma generacja wyposażona jest w najbardziej zaawansowane technologie, oferuje przestronną i wygodną kabinę dla pasażerów i jest pierwszym modelem marki, który w standardzie posiada w pełni wegańskie wnętrze.

Women's Worldwide Car of the Year ogłasza tegorocznych zwycięzców zdjęcie w treści artykułu

Kia EV9

Kia EV9 to pierwszy duży elektryczny SUV z maksymalnie siedmioma miejscami. Pomimo 5 metrów długości, ma dobrą aerodynamikę. Wyróżnia się również innowacyjnym designem, zaawansowaną technologią, dwukierunkowym ładowaniem i ultraszybkim ładowaniem 800 V. Ponadto jego cena jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych modeli w tym segmencie.

Women's Worldwide Car of the Year ogłasza tegorocznych zwycięzców zdjęcie w treści artykułu

Volkswagen Amarok

Nowa generacja Volkswagena Amarok prezentuje radykalną zmianę. Zyskuje wygodę, możliwości terenowe, ładowność. Zawiera pięć silników, które dostosowują się do potrzeb każdego rynku. Poprawiono również jakość wnętrza i wyposażenie.

Women's Worldwide Car of the Year ogłasza tegorocznych zwycięzców zdjęcie w treści artykułu

Aston Martin DB12

Luksus, elegancja i osiągi definiują nowego Astona Martina DB12. Jest napędzany silnikiem V8 twin-turbo o mocy 680 KM, deklaruje prędkość maksymalną 325 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h (0-60 mph) w 3,6 sekundy. Najbardziej zauważalne zmiany dotyczą kabiny, która zyskała nowy wygląd i wysoką jakość bez utraty funkcjonalności.

Women's Worldwide Car of the Year ogłasza tegorocznych zwycięzców zdjęcie w treści artykułu

Źródło: Women's Worldwide Car of the Year 

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę