W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie BM Catalysts rozszerza swoją działalność

BM Catalysts ozszerza działalność BM Catalysts
12.1.2022

Firma BM Catalysts, brytyjski producent katalizatorów samochodowych, filtrów DPF oraz przednich rur wydechowych, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w całej Europie przeprowadziła dalszą rozbudowę swojej mocy produkcyjnej.

Obecnie firma eksportuje swoje produkty do ponad 35 krajów na całym świecie. Dalsze inwestycje w tym zakresie, jak również rozbudowany program rozwoju nowych produktów, pomagają firmie przewidywać przyszłe trendy dotyczące produktów oraz technologii.

BM Catalysts posiada mocną pozycję na rynku europejskim i od ponad dekady rozwija silne relacje z kluczowymi dystrybutorami w tym regionie.

W okresie najbliższych kilku lat przewiduje się wzrost zapotrzebowania na urządzenia do kontroli emisji. Dodatkowa moc produkcyjna zapewni BM Catalysts zdolność do powiększenia swojego udziału w rynku i zaspokojenia tego zapotrzebowania.

Zaawansowane technologicznie zakłady produkcyjne BM Catalysts pozwalają firmie utrzymywać poziom zapasów do 60 000 części, pokrywający 95 procent europejskiego parku samochodowego, a także wprowadzać do 300 nowych części rocznie.

Firma koncentruje się na wspieraniu swoich partnerów, dlatego stale informuje swoje środowisko branżowe o płynności cen metali z grupy platynowców (PGM), zmienności cen stali aluminiowej i nierdzewnej, a także o światowych niedoborach zaopatrzenia w stal oraz podwyższających się kosztach nabycia towarów. Dzięki temu klienci mogą dostosować swoje plany do panujących warunków.

BM Catalysts współpracuje również z europejskimi dystrybutorami i warsztatami w celu zapewnienia, że łańcuch dostaw na motoryzacyjnym rynku wtórnym jest lepiej poinformowany o przepisach dotyczących homologacji typu oraz ważnej roli, jaką mogą odegrać w ich egzekwowaniu, z korzyścią dla całego sektora.

Maksim Bessonov, dyrektor sprzedaży międzynarodowej BM Catalysts, powiedział: – Rynek europejski jest dla nas priorytetem. Dostrzegamy ogromny potencjał do niesienia pomocy naszym obecnym partnerom z tego regionu w rozwoju ich działalności, a jednocześnie staramy się rozwijać nowe możliwości biznesowe. Naszym nieustającym celem jest spełnianie najwyższych standardów jakości produktów oraz serwisu. Na tym nowym etapie naszej podróży będziemy podejmować wszelkie starania, aby dalej wspierać naszych partnerów z całej Europy.

W 2021 roku BM Catalysts obchodzi 20-lecie działalności jednego ze swoich zakładów produkcyjnych - Reed Mill. Zakupiony w 2001 r. zakład o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych pomógł firmie w rozszerzeniu produkcji i opracowaniu nowych procesów.

Źródło: BM Catalysts

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę