Volkswagen i LG będą wspólnie rozwijać innowacyjne usługi

22.7.2016

 

Koncern Volkswagen i LG Electronics podpisały wstępne porozumienie w sprawie wspólnych badań i rozwoju platformy usługowej nowej generacji Connected Car, która zapewni kierowcy łatwy cyfrowy dostęp do wielu usług.

Obydwie firmy będą w przyszłości wspólnie pracować nad nową generacją przyjaznej użytkownikowi platformy usługowej, przeznaczonej do różnych modeli Volkswagena i zapewniającej jeszcze lepszą współpracę samochodu z Internetem. Będzie się ona opierać na najnowszych technologiach wykorzystujących dane zgromadzone w chmurze i zapewni kierowcy łatwy cyfrowy dostęp do wielu usług, w tym np. inteligentnych urządzeń domowych (Smart Home) czy usług internetowych związanych z obecnością użytkownika w konkretnym miejscu.

Reklama

W najbliższych latach obydwie firmy skoncentrują się na:

• rozwoju technologii łączących Connected Car i Smart Home tak, by kierowca mógł w czasie jazdy zarządzać działaniem i kontrolować inteligentne urządzenia domowe, np. oświetlenie mieszkania, działanie systemów alarmowych czy domowych sprzętów;
• rozwoju centrum informacyjnego, które w sposób intuicyjny i bezpieczny pozwoli kierowcy korzystać z bardzo szerokiego zakresu danych przekazywanych w czasie rzeczywistym;
• rozwoju technologii multimedialnych nowej generacji na potrzeby samochodów współpracujących z Internetem.

Reklama

Porozumienie to jest przykładem długoletniej współpracy między LG a Volkswagenem. LG należy do pierwszych przedsiębiorstw branży elektronicznej specjalizujących się w urządzeniach dla przemysłu samochodowego. Od 2007 roku firma dostarcza produkty audiowizualne do samochodów i wyznacza wysokie standardy w dziedzinie niezawodności oraz innowacji technicznych.

W marcu 2015 roku filia Volkswagena, Italdesign Guigiaro, przedstawiła z okazji Salonu Samochodowego w Genewie model studyjny GEA, do którego siedem podstawowych komponentów dostarczyło LG. Były wśród nich holograficzne wyświetlacze, Smart Watch połączony z autem, a także tylne lampy i kamera. Od lipca LG należy do strategicznych dostawców elektroniki dla Volkswagena i jest przedsiębiorstwem partnerskim jego programu FAST (Future Automotive Supply Tracks). Podczas targów CES na początku bieżącego roku obydwie firmy zaprezentowały system Smart Home, który wzbudził powszechne uznanie. System umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi na odległość z samochodu.

Źródło: Informacja prasowa Volkswagen

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę