Seryjna produkcja Volkswagena e-Craftera we Wrześni

Seryjna produkcja Volkswagena e-Craftera we Wrześni
23.7.2020

Zbudowana kosztem ponad 4 miliardów złotych fabryka Volkswagena we Wrześni rozpoczęła seryjną produkcję elektrycznego Craftera. Po blisko dwóch latach współpracy z zakładem w Hanowerze wrzesiński zakład przejmuje kompletną produkcję e-Craftera. 

Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań – Zakład we Wrześni jest jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na świecie. Od 2016 roku, czyli od uruchomienia tego zakładu konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje i poszerzamy portfolio produkowanych tutaj samochodów. Zarówno sam zakład we Wrześni jak i uruchomienie produkcji każdego kolejnego wariantu Craftera są ważnymi kamieniami milowymi dla Volkswagen Poznań i Marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

O korzyściach płynących z ulokowania produkcji elektrycznego Craftera mówi także przewodniczący OM NSZZ Solidarność Piotr Olbryś – Jako Przedstawiciele Pracowników jesteśmy niezwykle dumni. Produkcja e-Craftera w fabryce we Wrześni jest niewątpliwym sukcesem całej Załogi Volkswagen Poznań. Wcześniej produkcja tego modelu była realizowana we współpracy z zakładem w Hanowerze, a dzisiaj przejmujemy pełną odpowiedzialność za ten projekt. Niesie to ze sobą zwiększenie bezpieczeństwa zatrudnienia oraz stabilność na przyszłość. Dodatkowo cieszy nas, że nasza Załoga pozyska know-how, a także po raz kolejny podniesie swoje kompetencje, m.in. poprzez dodatkowe szkolenia związane z tym projektem.

Decyzję o produkcji elektrycznego Craftera we Wrześni komentuje także nowa dyrektor tego zakładu Stefanie Hegels – Z perspektywy naszej fabryki decyzja ta jest niewątpliwym sukcesem i mobilizuje do dalszej pracy. Wiosną zeszłego roku z naszych linii produkcyjnych zjechały pierwsze samochody MAN eTGE. Na potrzeby tego rozruchu dostosowaliśmy linie produkcyjne, zapewniliśmy także fachowe szkolenia podnoszące kwalifikacje naszych pracowników. Ten test jakości zdaliśmy na piątkę. Dzisiaj fabryka we Wrześni dostaje kolejne zadanie. Posiadamy niezbędną wiedzę i technologię by budować więcej aut elektrycznych. Dodatkowo cieszy nas fakt, że  prognozy na ten rok wyglądają obiecująco, a udział samochodów elektrycznych wzrośnie do 2000 samochodów rocznie.

Zakład Volkswagena we Wrześni zasilany jest w 100 % zieloną energią elektryczną

Volkswagen Poznań jest częścią misji koncernu Volkswagen i konsekwentnie realizuje ambitne cele na rzecz środowiska w strategii goTOzero. Do 2050 roku Volkswagen Poznań zamierza stać się przedsiębiorstwem neutralnym z punktu widzenia bilansu dwutlenku węgla. Zakład we Wrześni podobnie jak pozostałe fabryki należące do spółki Volkswagen Poznań od 2019 roku zasilany jest energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł energii.

Źródło: Volkswagen

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę