Użytkownicy elektrycznych modeli Volkswagena deklarują, że przy zmianie samochodu zdecydują się na auto z takim samym napędem

Deklaracja użytkowników elektrycznych Volkswagenów Volkswagen

Badanie wśród właścicieli w pełni elektrycznych samochodów Volkswagen ID. wykazało, że są oni na tyle zadowoleni ze swoich pojazdów, że zdecydowana większość z nich deklaruje, że ich kolejny samochód również będzie „elektrykiem”
 

  • zdecydowana większość polskich użytkowników Volkswagenów rodziny ID. deklaruje, że przy zmianie samochodu także zdecyduje się na auto elektryczne
  • 82% ankietowanych, którzy korzystają wyłącznie z samochodu elektrycznego kolejne auto będzie miało ten sam typ napęd
  • 70%  polskich właścicieli elektrycznych Volkswagenów ID. deklaruje, że podczas przyszłych zakupów również zdecyduje się na auto na prąd

Warto podkreślić, że blisko połowa jest tego „zdecydowanie” pewna. Tylko 15% deklaruje, że ich kolejne auto nie będzie miało napędu czysto elektrycznego. Tyle samo nie jest jeszcze zdecydowanych, czy przesiądzie się do auta na prąd, czy wybierze samochód z innym rodzajem silnika.

Volkswagen

Jeśli ID. to jedyny pojazd w domu to prawie na pewno kolejne auto też będzie elektryczne

Ciekawe są również dane z badania skupiające się na tym, czy w danym gospodarstwie domowym model ID. to jedyny w użyciu samochód, i jak to wiąże się z przyszłymi planami zakupowymi właścicieli. Okazuje się, że wśród osób, dla których Volkswagen na prąd to jedyny pojazd, aż 82% deklaruje, że ich kolejne auto również będzie elektryczne. Dla tych, którzy poza ID., mają jeszcze inne pojazdy, ten odsetek jest niższy, choć nadal wysoki – taką odpowiedź wybrało dwóch na trzech ankietowanych.

Osoby 50+ najbardziej chętne na zakup następnego auta elektrycznego

Jeśli przyjrzymy się wynikom badania w podziale na grupy wiekowe zauważymy, że to starsi właściciele ID. częściej niż młodsi deklarują, że ich kolejne auto będzie elektryczne. Najbardziej zdecydowani są pięćdziesięciolatkowie (50-59 lat). W tej grupie wszyscy, poza jedną niezdecydowaną osobą, zadeklarowali, że znów kupią BEV! Wysokie odsetki (ponad 70%) takich odpowiedzi zanotowaliśmy również wśród osób powyżej 60 roku życia. Niemal dwóch na trzech (65%) czterdziestolatków, i nieco ponad połowa trzydziestolatków (52%) również zadeklarowała, że ich następnym samochodem będzie „elektryk”.

Notka metodologiczna

Badanie przeprowadzone metodą CATI w sierpniu i wrześniu 2022 r. wśród klientów, którzy zakupili którykolwiek z elektrycznych modeli VW serii ID. Próba N=100. Wcześniejsze badania InsightOut Lab i Volkswagena wśród członków EV Klub Polska pokazały, że liczebność próby ca. 100 jest wystarczająca dla tak niewielkiej populacji.

Źródło: Volkswagen

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę