Unimog pojazdem terenowym 2020 roku

Unimog pojazdem terenowym 2020 roku
16.7.2020

Unimog jest obecny wszędzie tam, gdzie nie docierają inne pojazdy. Zauważają to często również czytelnicy specjalistycznego czasopisma „Off Road”, którzy już po raz szesnasty z rzędu wybrali Unimoga najlepszym pojazdem terenowym roku w kategorii pojazdów specjalnych. Unimog o wysokiej dzielności terenowej jest popularny wśród globtroterów jako podstawowy pojazd podróżny.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyróżnienia, chociaż ze względu na obecną sytuację nie mogliśmy go odebrać osobiście. To kolejny wyraz zaufania do naszego Unimoga ze strony czytelników zainteresowanych off-roadem, za który serdecznie dziękujemy. Także po niemal 75 latach Unimog pozostaje znakomitym pojazdem terenowym i do niego należy aktualny rekord wysokości dla pojazdów kołowych. Wiele z jego genialnych rozwiązań, takich jak podwójne trzypunktowe zawieszenie kabiny mieszkalnej, czyni Unimoga pojazdem idealnym na wyprawy poza utarte szlaki, w trudny teren lub, jak ostatnio udowodniono, do podjazdu na wysokość niemal 7000 m – na najwyższy aktywny wulkan świata – mówi dr Ralf Forcher, szef działu sprzedaży i marketingu Unimog.

Źródło: Mercedes

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę