UFI Filters wyłącznym dostawcą produktów dla Grupy Volkswagen do popularnego silnika Diesla EA288 EVO

UFI Filters
2.2.2021
Reklama
Reklama

Dzięki inwestycjom w badania i rozwój, UFI Filters, lider w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, umacnia współpracę z największym europejskim producentem samochodów, Grupą Volkswagen. Firma UFI kontynuuje partnerstwo jako wyłączny dostawca systemów filtracji paliwa do silników Diesla EA288 EVO o pojemności 1,6 l i 2,0 l wykorzystujących platformę MQB.

To jedne z najpopularniejszych silników tej niemieckiej marki. Znajdują się one na wyposażeniu takich modeli samochodów jak m.in. Volkswagen Golf, T-Roc, Tiguan, Touran i Passat, Audi A3, Q2 i Q3, Škoda Kodiaq i Octavia, SEAT Ateca, Leon i Tarraco. Charakteryzują się mniejszym zużyciem paliwa, wysokim komfortem jazdy i doskonałymi osiągami.

Reklama

Filtr paliwa UFI jest montowany w oszczędnym silniku 1.6 TDI i w mocnym 2.0 TDI, zapewniając ich prawidłowe działanie poprzez ochronę układu wtryskowego oraz ograniczenie zużycia paliwa i emisji spalin. Moduł filtracyjny składa się z ekologicznego wkładu wykonanego na bazie celulozy, z cienką warstwą włókien syntetycznych typu meltblown umieszczonych po zewnętrznej stronie. Skuteczność filtracji wynosi ponad 95% dla cząstek o maksymalnej wielkości 3 μm.

Korpus filtra i pokrywa wyposażona w złącza hydrauliczne wykonane są z powlekanej stali, która zapewnia ochronę przed korozją, rozerwaniem i uderzeniami. Ponadto filtr posiada system wspomagający rozruch zimnego silnika częściowo recyrkulujący spaliny, co ogranicza zużycia paliwa i emisję zanieczyszczeń, zgodnie z normą Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC.

Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group, powiedział – Projekt ten jest kolejnym krokiem w zakresie naszej obecności na rynku wyposażenia oryginalnego dla jednego z najważniejszych producentów samochodów na świecie. Wyłączność na dostawcą tego filtra potwierdza doskonałą jakość naszych produktów, a także daje gwarancję klientom rynku aftermarket, że otrzymają produkt równoważny części oryginalnej pod względem jakości, wydajności i rozmiarów.

Reklama

Filtra paliwa do silnika Diesla dostępny jest w ofercie aftermarket i znajduje się w katalogach firmy pod oznaczeniami UFI FILTERS 26.038.00 i SOFIMA FILTER S 6038 NE.

Źródło: UFI Filters

 

 

 

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama