Trzydniowe starcia na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w Poznaniu zakończone

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zakończone ORLEN OIL
14.4.2022

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, których Partnerem Strategicznym była marka PLATINUM ORLEN OIL, odbyły się w dniach 7–9 kwietnia, podczas targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show i przyciągnęły tysiące osób. Wśród nich byli nie tylko uczestnicy finałów, ale również pasjonaci i osobowości ze świata motoryzacji.

Finały Mistrzostw Mechaników poprzedzono eliminacjami, w których udział wzięło aż 6600 osób, w tym zespoły uczniowskie i mechanicy zawodowi. Najlepsi z nich przyjechali do Poznania, aby rywalizować w sześciu kategoriach. Trzy dni Mistrzostw i zmagań uczestników, przepełnione były pozytywną energią, zdrową rywalizacją, a przede wszystkim edukacją i dobrą zabawą, którą zapewnili organizatorzy i partnerzy wydarzenia.

– Olbrzymia motywacja do działania, ale przede wszystkim chęć zdobycia nowej wiedzy. Nie można również zapomnieć o dobrej zabawie, sporej dawce adrenaliny, a także niezapomnianej przygodzie – zaznaczył Adrian Dekowski, prezes V8 Team.

Uczestnicy mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów ORLEN OIL i ambasadorów PLATINUM ORLEN OIL. Kuba Przygoński i Bartosz Zmarzlik na miejscu osobiście egzaminowali uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale również edukowali i zagrzewali do walki podczas zadań, które regularnie odbywały się na strefie PLATINUM ORLEN OIL.

– Wygra oczywiście najlepszy, ale zwycięży również ten, kto się nie podda. Nie poddawajcie się! – apelował Kuba Przygoński. Natomiast Miko Marczyk i Robert Kubica połączyli się z Poznaniem on-line, życząc samych sukcesów i wytrwałości podczas rywalizacji. Ambasadorzy aktywnie brali udział w konkurencjach, kibicując i radząc uczestnikom. Kuba służył wsparciem dla mechaników zawodowych, natomiast Bartosz, wraz z zespołem, wspierał mechaników motocyklowych.

Od czwartku do soboty mechanicy byli poddawani niełatwym konkurencjom, które testowały ich umiejętności, wiedzę, szybkość i pomysłowość. Każdego dnia przewidziane były dwie kategorie, a było ich w sumie sześć:

 • Młody Mechanik
 • Elektromobilni
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
 • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
 • Mechanik Zawodowy
 • Młody Mechanik Motocyklowy

Kategoria Młody Mechanik Motocyklowy pojawiła się w tym roku po raz pierwszy. W jej ramach uczestnicy wykonywali zadania pod okiem Bartosza Zmarzlika i jego zespołu.

– Dobry mechanik w motorsporcie to skarb – stwierdził sam Bartosz, dwukrotny Mistrz Świata na żużlu.

W konkurencjach brali udział zarówno młodzi, jak i zawodowi mechanicy. Część zmagań odbyła się na strefie PLATINUM ORLEN OIL, gdzie znajdowały się również liczne atrakcje. Odwiedzający strefę ORLEN OIL mogli wziąć udział w konkursie, który polegał na pokonaniu Toru Poznań na symulatorach rajdowych i pobiciu wyniku Miko Marczyka, a także mogli spotkać się osobiście z Bartoszem Zmarzlikiem i Kubą Przygońskim.

Mistrzostwa Mechaników to niezwykła inicjatywa, która stawia na rozwój młodego pokolenia mechaników i ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowców. – Jako marka związana z branżą motoryzacyjną, część największego polskiego koncernu PKN ORLEN, chcemy ich wspierać na każdym etapie (…), jako firma odpowiedzialna społecznie, zamierzamy dokładać cegiełkę do rozwoju młodego pokolenia – mówił Marcin Strojny, Członek Zarządu ORLEN OIL. Bycie Partnerem Strategicznym to nie tylko duża odpowiedzialność, ale i satysfakcja płynąca ze wsparcia, jakie ORLEN OIL możne wnieść w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, między innymi poprzez aktywne angażowanie ambasadorów marki, by mogli się dzielić wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem.

Trzy dni zmagań, wielkich emocji, zabawy i nauki prawdopodobnie zostaną w pamięci uczestników na długo. Najbardziej jednak XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zapamiętają zwycięzcy kategorii:

 • Młody Mechanik – Bartłomiej Szczygieł, Adrian Maliszewski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 • Elektromobilni – Jakub Sobolewski, Mateusz Koszczuk, Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – Karol Durasiewicz, Jakub Goliński, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu
 • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych – Dawid Szymoniak, Szymon Kępa, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie
 • Młody Mechanik Motocyklowy – Przemysław Przybysz, Patryk Czubrzyński, Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
 • Mechanik Zawodowy – Daniel Koć, Jabłonna Lacka

Źródło: ORLEN OIL

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę