Toyota inwestuje w przyszłość. W Brukseli powstał nowy program dla innowacyjnych startupów

Toyota inwestuje w  ekologiczną i innowacyjną przyszłość Toyota

Toyota Motor Europe (TME) nie ustaje w działaniach na rzecz ekologicznej i innowacyjnej przyszłości. W Brukseli powstał nowy program Toyota Open Labs, która wspiera startupy dążące do kształtowania zrównoważonej mobilności przyszłości.

Inicjatywa Toyota Open Labs jest kolejnym dowodem na długoterminowe zaangażowanie marki w rozwój technologii niskoemisyjnych i ekologicznych. Jednocześnie marka kontynuuje wsparcie dla innowacyjnych startupów w całej Europie. Po sukcesie drugiej edycji programu Startup Accelerator, organizowanego we współpracy z ISDI Digital Business School w Madrycie, Toyota dąży do intensyfikacji działań w obszarach, które najbardziej potrzebują wsparcia.

Kluczowe obszary innowacji w Toyota Open Labs

Nowy program dla startupów to kolejny krok Toyoty w transformacji w firmę zajmującą się pełnym spektrum mobilności poprzez zwiększenie specjalistycznej wiedzy z zakresu energii, gospodarki o obiegu zamkniętym, neutralności węglowej, inteligentnych społecznościach oraz mobilności dla wszystkich.

Toyota Open Labs w dziedzinie energii będzie wspierać firmy zajmujące się m.in. gospodarką wodorową, systemami zarządzania energią, technologiami pozwalającymi na transformację energentyczną czy inteligentnymi systemami ładowania. W obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym szczególnie istotne są kwestię odzyskiwania, recyklingu oraz ponownego użycia baterii. Startupy zajmujące się dekarbonizacją oraz technologiami cyfrowymi, pozwalającymi na transparentne analizowanie cyklu życia produktów, będą wspierane w ramach obszaru neutralności węglowej.

W dziedzinie inteligentnej mobilności poszukiwane są rozwiązania dotyczące współdzielenia pojazdów, systemów subskrybcyjnych oraz centrów mobilności. Toyota Open Labs będzie też wspierać inicjatywy likwidujące bariery w mobilności, odpowiadające potrzebom starzejącego się społeczeństwa i opracowujące uniwersalne projekty dla wszystkich użytkowników.

Jeśli twój startup koncentruje się na rozwiązywaniu przyszłych wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem i mobilnością, Toyota Open Labs jest właściwym miejscem dla ciebie. Toyota opracowuje systemy mobilności, które w skali globalnej zmienią sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Dzieki wsparciu Toyota Open Labs startupy zyskują wyjątkową okazję do wprowadzenia w życie najśmielszych wizji – przekonuje Kylie Jimenez, wiceprezes ds. personalnych, technologii i Spraw Korporacyjnych w Toyota Motor Europe.

Nieograniczone możliwości dla startupów

Toyota Open Labs daje szansę wynalazcom i kreatywnym firmom na początku swojej działalność do dynamicznego rozwoju w środowisku promującym innowacje. Inicjatywa przeznaczona jest dla przedsiębiorstw działających na obszarze Unii Europejskiej. Każda z firm biorących udział w Toyota Open Labs może wydelegować wybranych członków zespołu, którzy wezmą udział zarówno w spotkaniach stacjonarnych, jak i online. Program jest otwarty dla startupów, które są gotowe do komercjalizacji swoich pomysłów i chcą wprowadzić je na rynek globalny z pomocą Toyoty.

Uczestniczące startupy mogą skorzystać z niezwykłych możliwości. Obejmują one m.in. rozwój PoC (Proof of Concept) z Toyotą, dostęp do globalnych dróg komercjalizacji, a także współpracę z całym ekosystemem Toyoty. Dodatkowo, każdy uczestnik uzyska wsparcie w rozwoju oraz szansę prezentacji swojej technologii podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Zgłoszenia do Toyota Open Labs przyjmowane są do 30 września 2023 r. Na październik zaplanowano spotkania ewaluacyjno-rekrutacyjne, a w listopadzie ogłoszona będzie lista uczestników.

Wśród partnerów Toyota Open Labs są m.in. Toyota Tsusho Europe, spółka Toyoty odpowiedzialna za handel i łańcuchy dostaw, KINTO Europe, marka zajmujaca się mobilnością, Woven Capital, globalny fundusz inwestycyjny Toyoty oraz Toyota Mobility Foundation.

Źródło: Toyota

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 04 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę