Textar szkoli mechaników z obsługi układów hamulcowych

Textar szkoli mechaników z obsługi układów hamulcowych TMD Friction, 2021
20.5.2021

Textar, lider w zakresie materiałów ciernych, zaprasza mechaników samochodowych do udziału w bezpłatnych szkoleniach technicznych. Szkolenia dostępne są w wersji online lub stacjonarnej i dotyczą prawidłowego serwisowania oraz naprawy układów hamulcowych.

Wojciech Sokołowski, ekspert techniczny Textar przygotował potężną dawkę specjalistycznej wiedzy w postaci trzech webinarów:

  • 25 maja – szkolenie poświęcone kierunkowym klockom hamulcowym;
  • 26 maja – webinar dotyczący chemii hamulcowej;
  • 27 maja – szkolenie na temat bicia bocznego tarczy hamulcowej.

Jednocześnie w pierwszej połowie maja Textar wznowił w warsztatach szkolenia z cyklu Textar Brake Clinic.

Powiązane firmy

TMD Friction

Niezależnie od marki czy roku produkcji pojazdu, właściwy serwis układu hamulcowego wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Równie istotne są jednak umiejętności i doświadczenie mechanika. Dlatego specjalizujący się w materiałach ciernych dla samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych Textar dzieli się wiedzą uzyskaną podczas wieloletnich badań i prac rozwojowych. Podkreśla przy tym między innymi wpływ wysokiej jakości części zamiennych na bezpieczeństwo i optymalny komfort hamowania.

Webinary Textar – ekspercka wiedza i rozwój kompetencji

Na koniec maja firma zaplanowała cykl szkoleń online dotyczących prawidłowego serwisowania układu hamulcowego. Wojciech Sokołowski, ekspert techniczny Textar przygotował dla mechaników samochodowych potężną dawkę specjalistycznej wiedzy w postaci trzech webinarów.

We wtorek, 25 maja odbędzie się szkolenie poświęcone kierunkowym klockom hamulcowym. Środa, 26 maja, to webinar dotyczący chemii hamulcowej. Cykl zakończy się w czwartek, 27 maja, szkoleniem na temat bicia bocznego tarczy hamulcowej.

Każde ze spotkań rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa 60 minut. W trakcie przewidziano także czas na sesję pytań i odpowiedzi. Osoby, które wezmą udział we wszystkich trzech majowych webinarach Textar, otrzymają certyfikaty potwierdzające nabycie fachowej wiedzy z zakresu układów hamulcowych oraz przydatną w warsztacie miskę magnetyczną. Certyfikat będzie dla Klientów znakiem, że warsztat stosuje części najwyższej jakości, a mechanicy są świetnie przygotowani do swojej pracy.

Textar Brake Clinic – szkolenia w warsztatach

Jednocześnie w pierwszej połowie maja Textar wznowił w warsztatach szkolenia z cyklu Textar Brake Clinic. To propozycja spersonalizowanego, merytorycznego i technicznego wsparcia dla pracowników warsztatów samochodowych, którzy zajmują się obsługą układów hamulcowych. Program spotkania obejmuje praktyczną wiedzę dotyczącą czyszczenia, przygotowania powierzchni, smarowania oraz naprawy elementów układu hamulcowego, a także montaż kierunkowych klocków hamulcowych i pomiary wykonywane w trakcie serwisu lub naprawy hamulców. Szkolenie polega na wykonywaniu omawianych czynności na samochodzie. Uczestnicy spotkania otrzymują certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia Textar Brake Clinic.

Układy hamulcowe wykorzystują coraz bardziej zaawansowane, skomplikowane technologie. Z drugiej strony w branży pojawiają się rozwiązania ułatwiające pracę mechaników. Dlatego, niezależnie od doświadczenia, warto co jakiś czas odświeżyć swoją wiedzę. Textar, jako ekspert w dziedzinie materiałów ciernych, stara się rozwijać kompetencje mechaników stosujących nasze produkty i pokazywać im najnowsze możliwości oraz trendy. Odwiedzamy warsztaty i szkolimy pracowników, ale nie zawsze jest to możliwe. W takich przypadkach świetnie sprawdzają się nasze webinary, podczas których poruszamy istotne dla mechaników zagadnienia. Mamy również możliwość omówienia i rozwiązania problemów, z którymi mechanicy mierzą się w trakcie naprawy czy montażu elementów układu hamulcowego. Efektem takich działań jest zwiększenie profesjonalizmu mechaników, co przekłada się na rosnącą satysfakcję korzystających z ich usług kierowców

Wojciech Sokołowski, ekspert techniczny Textar

Aby wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach internetowych, wystarczy zarejestrować się na stronie https://textar.com/pl/webinary-textar/. Aby zorganizować szkolenie stacjonarne Textar Brake Clinic należy wysłać wiadomość na adres infopl@tmdfriction.com.

Źródło: TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę