Textar rozszerza ofertę tarcz hamulcowych PRO

Textar
27.3.2018

Kolejne uzupełnienie oferty Textar obejmuje tarcze hamulcowe PRO do najnowszej generacji Renault Twingo. Można je stosować także w wybranych modelach Dacii, Renault i Smart.

Produkcję trzeciej generacji Renault Twingo rozpoczęto w połowie 2014 roku. Obecnie jest to wspólny projekt z koncernem Daimler, do którego należy marka Smart. Stąd też bliźniaczymi konstrukcjami z Twingo jest model fortwo w nadwoziu hatchback i cabrio.

Reklama

Auta te dziedziczą między innymi tarcze hamulcowe przedniej osi, o które poszerzono właśnie ofertę Textar. Nowa referencja o numerze 92175103 ma średnicę 259 mm i grubość powierzchni ścieralnej 12 mm (granicę zużycia określona na 10,6 mm). Z kolei kołnierz ma średnicę 259 mm i grubość 41 mm, zaś otwór na piastę koła średnicę 61 mm. Jedna sztuka tarczy waży 4,2 kg.

Na ich opakowaniu widnieje symbol PRO, co oznacza, że podczas ich produkcji zastosowano proces powlekania powierzchni. Dzięki temu efektownie prezentują się po założeniu aluminiowych obręczy kół, są chronione przed korozją i zapewniają efektywną drogę hamowania. Dodatkowo mechanik wybierając tarcze hamulcowego PRO zyskuje na czasie ich montażu - z powierzchni nie trzeba usuwać warstwy smaru ochronnego.

Reklama

Nową referencję tarcz hamulcowych Textar można stosować także w wybranych modelach Dacii (Logan, Logan MCV i Sandero), Lada (Largus) oraz Renault Thalia i starszych generacjach Twingo. W przypadku francuskiej marki są one kompatybilne z referencjami OE 402065236R, 6001547683 i 6001577683, a produktów do Smarta z numerem 4534200000.
Przy wątpliwościach dotyczących doboru referencji Textar do konkretnego modelu samochodu, można skorzystać z katalogu TecDoc lub multimedialnej aplikacji BrakeBook.

Źródło: Textar

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę