Textar partnerem Czech Truck Prix 2022 – zawodów zaliczanych do Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych

Textar partnerem Czech Truck Prix 2022 TMD Friction/Textar
2.9.2022

Imponujące pojazdy i niesamowite emocje sportowe, a do tego okazja do spotkań biznesowych. Textar zaprasza na Czech Truck Prix – rozgrywaną na torze Most piątą rundę Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych FIA 2022. Marka Textar, która należy do TMD Friction, jest partnerem i sponsorem tytularnym wydarzenia.

Zawody na znanym obiekcie Autodrom Most potrwają od 2 do 4 września. Będzie to jubileuszowa, 30. edycja Czech Truck Prix. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wśród których najważniejsze będą wyścigi zaliczane do Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych. To zdecydowanie największa i najbardziej imponująca seria wyścigowa na świecie.

Powiązane firmy

TMD Friction

Uczestniczące w zawodach, ważące ponad pięć ton ciągniki siodłowe rozpędzają się błyskawicznie do prędkości maksymalnej 160 km/h i równie gwałtownie hamują. Rywalizacja na torze gwarantuje najwyższe emocje, lecz jest też znakomitym polem doświadczalnym dla producentów ciężarówek. Stosowane w nich części muszą wytrzymywać przeciążenia zdecydowanie większe niż w pojazdach spotykanych na drogach.

W wybranych krajach wyścigi ciężarówek cieszą się olbrzymią popularnością. Zawody na żywo oglądają dziesiątki, a nawet setki tysięcy widzów. Adrenalina związana ze sportem, ale jednocześnie piknikowa atmosfera tych imprez przyciągają całe rodziny, ale nie tylko. To również dobra okazja do zaprezentowania oferty branżowej oraz spotkań dla producentów OEM i aftermarket, właścicieli flot, kierowców oraz osób podejmujących decyzje biznesowe. Także dla marki Textar to doskonała możliwość podkreślenia swojej obecności na czeskim rynku i dotarcie z ofertą do nowych odbiorców

– mówi Joanna Krężelok, dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Zaplanowana na pierwszy weekend września impreza w Czechach to piąta z ośmiu tegorocznych rund Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych. W jej ramach odbędą się cztery wyścigi zaliczane do klasyfikacji generalnej sezonu 2022 – dwa w sobotę i dwa w niedzielę. Rywalizację poprzedzą piątkowe treningi i kwalifikacje. O zwycięstwo walczy 15 zespołów i ich kierowcy, którzy spotykają się na najsłynniejszych europejskich obiektach wyścigowych. Oprócz toru Most, są to m.in. Nürburgring, Zolder, Hungaroring, Le Mans i Jarama.

Branża samochodów ciężarowych to dla Textar bardzo istotny sektor działalności. Marka oferuje klocki hamulcowe i okładziny hamulca bębnowego do 100% wszystkich europejskich pojazdów użytkowych. Jako najbardziej znana na świecie marka okładzin hamulcowych do samochodów użytkowych, a także wiodący dostawca klocków i szczęk na montaż fabryczny oraz niezależny rynek części zamiennych, Textar zapewnia poziom skuteczności działania oraz bezpieczeństwo gwarantowane wyłącznie przez części oryginalne. Dlatego 70% wszystkich pojazdów użytkowych w Europie jest fabrycznie wyposażonych w okładziny hamulcowe Textar.

Źródło: TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę